Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tudom beállítani az...

Mádásor kérdése:

Hogyan tudom beállítani az első fékpofát hogy ne súrlódjon a felnihez?

Figyelt kérdés
Van egy kicsike 8-as az első kerekemben, de ezt nem viszem megcsináltatni, mert tényleg csak nagyon kicsi, de épp elég ahhoz, hogy a fékpofa hozzáérjen a felnihez. Az is tény, hogy a fékpofák elöl mindig is nagyon közel voltak a felnihez. Ehhez kéne segítség, hogy milyen csavart, merre kell csavarni.
2013. aug. 1. 12:36
1 2
 1/11 schocko ***** válasza:
0%
Nézegesd egy kicsit, s majd rájössz...
2013. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem írtam ki mert gondoltam, hogy egyértelmű, de most kiírom, hogy csak normális emberektől kérek választ és agybetegektől nem.
2013. aug. 1. 12:47
 3/11 anonim ***** válasza:
vagy menetes vagy csapos fékpofád van. Általában van egy anya (általában 10 es kulcs kell hozzá) avagy imbusz,azt kilazítod és tudod mozgatni a fékpofákat. Van egy célszerszám,úgynevezett fékpofa beállító. Nem kötelező használni,nélküle is meglehet csinálni. Viszont a felniféknek ez a hátránya,ha 8 as van a felniben ,nem lehet féket beállítani tökéletesen. A csavart (ha nem fordított menetes) ,akkor balra lazítod,jobbra húzod. De egy centirozás kb 1000-1500 forint. nem nagy dolog,viszont ha egy minimális ovál is van a felnibe,mondom nagyon nehéz jól beállítani.
2013. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most igazából a 8-as nem lényeg, mert amikor tökéletes volt a felni akkor is nyikorgott. Csak az a kérdés, hogy a fékpofánál kell az imbusz csavart kilazítani vagy lejjebb?

És ha kilazítom akkor az úgy jó lesz és nem fog elszállni semmi se?

2013. aug. 1. 19:16
 5/11 A kérdező kommentje:

Illetve azt vettem ma észre, hogy minél jobban behúzom az első vagy hátsó féket annál jobban nyikorog vagy ilyen súrlódó hangot ad.

Ez miért van?

2013. aug. 1. 19:17
 6/11 anonim ***** válasza:

fekpofaallitassal nem oldod meg...vagy lazitasz a bowdenen, vagy a fektest rugoerejen allitasz(ameik oldalt hozzaer azon az oldali rugoerejen tekersz, vagy a masik oldalin lazitasz...)

a nyikorgast tudod csak a fekpofaallitassal megoldani..szogbe kell allitani a pofakat..kiengeded a csavarjat, beraksz a fekpofa hatuljahoz a felni es a pofa koze egy 20ast, behuzod a feket, es meghuzod a csavart...(ez csak inbuszos pofanal mukodik)..ha csapos akkor ontsd le benzinnel es gyujtsd fel, mert annyit er

2013. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem szerencsére imbuszos. tehát a fékpofánál lévő imbuszt tekerjem ki amíg laza nem lesz és rakjak egy 20-ast a fékpofa és a felni közé majd húzzam meg?

A másik kérdés meg hogy a a fékénél lévő csavar lazítsam vagy tekerjem be vagy a fékkarom lévő csavart?

2013. aug. 1. 20:30
 8/11 anonim ***** válasza:
A fékkaron lévő csavart ne bántsd.
2013. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

illetve csak a bovdenfeszítőt érdemes de azt sem mindig kell,az csak finomhangoló.



http://www.youtube.com/watch?v=ethVx0eYGQo

2013. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha lazitani akarsz, akkor a fekkaron levo bowdenfeszessegallito csavart csavarhatod befele...

ha pedig a fektestek rugoerejet akarod allitani, akkor a fektesten oldalt van 1kis csavar, altalaban a rogzitocsavar kozeleben..

altalaban 2es. 2.5os inbusz, vagy csillagcsavarhuzoval tudod allitani...ha a jobb fektestet csavarod be, akkor a jobb fektest jobban eltavolodik a felnitol

ugyanezt ered el ha a bal oldalit lazitod....

ha balra akarod eltavolitani a felnitol, akkor a baloldalit csavarod be, es/vagy a jobb oldalit lazitod...

2013. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!