Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha gyárilag 3x7 váltós a...

Ha gyárilag 3x7 váltós a biciklim akkor más típusú váltó nem menne bele a vázba ugye?

Figyelt kérdés
Mert gondolkodom rajta, hogy veszek 3x8 vagy 3x9-es váltót, de félek, hogy hiába venném meg, nem férne bele a vázba.

2013. júl. 3. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A 7-es fogaskeréksor az valószínűleg menetes, tehát az átalakítás nemcsak egy fogaskeréksor csere lenne, hanem az agyat is cserélni kellene. A vázak szélessége általában azonos, viszont a váltórögzítésnél ismét adódhatnak problémák. Szerintem érdemes előbb átgondolni, hogy tényleg akarsz-e 8 vagy 9-es váltót. Én mikor 6osról 8asra váltottam nagy különbséget nem éreztem. Kicsivel könnyebb ideális fordulatszámon tartani a pedált, de ez nagyon kis különbség.
2013. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor megkérdezek inkább egy szerelőt is de köszi :) azt hiszem muszáj lesz venni mert még új korában nem volt védő a váltómon és taknyoltam egy szépet azóta se tudtam se én se szerelő megcsinálni rendesen.
2013. júl. 4. 17:36
 3/3 anonim ***** válasza:

akar 10est is felrakhatsz, csak a rogzitesre figyelj, hogy fules, vagy csavaros...

indexes, vagyis pozicionalt valtoknal nincs para...

6os-7es-8as rendszert szabadon keverheted, mint valtokar, mind valto szinten...pl 6os sorhoz is hasznalhatsz 8as kart, de ienkor csak 6ot tudsz majd valtani...

9es es 10es rendszerek csak sajat karjaikkal kompatibilisek, de sornal hezagolokkal jatszhatsz, pl 9es spacerekkel 10es lanckerekek stb...

valtonal meg tok mindegy...a 7es lancot a 8as es 9es valtok is tudjak kezelni, a 10esek mar nem mert azok mar hypernarrow gorgokkel vannak szerelve...a vegallascsavarokkal kel csak jatszani hogy mas fokozathoz is hasznallhato legyen, pl tourney hatso valto hasznalhato 9es sorhoz is, mivel a valto elmozdulasat a kar hatarozza meg, nincs semmi attet mint a 10es dynasis-eken,,,

sok a rizsa, alenyeg hogy megfelelo a rogzites, akkor hasznalhato

2013. júl. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!