Mtb v országúti?
mtb-be olyanba gondolkodtam mint a rockrider vagy ilyesmi
országútiba sima. szerintetek meik a jobb? és hol lehetne venni?
Bikemagon.
Outi az igazi bringa. Arra van tervezve hogy kényelmes, hatékony tartható póz legyen, egyenletesen terhelje az izmokat, a légzést, keringést. A lehető legkisebb erőkifejtéssel, a lehető legjobban elosztva a súlyod a bringán, a legirányíthatóbb legyen. Rengeteg pénzt őlnek bele de cserébe nagyszerűek.
Az mtb nem való sokféle felhazsnálásra. Aránytalan, logikátlan sorolhatnánk. Ha komoly, durva hegyi (Nem aszfaltos) terepen akarsz szinte csak kerékpározni, akkor vegyél mtb-t. A profik olyan területen hazsnálják, és elég merevre állítják, pedig az egyáltalán nem dolgozik a kényelem mellett. Városi tescos mtb-knek semmi értelmük, pusztán a népnek van annyi esze h azthiszik hogy ezek valók a városba.
Melegen javaslom az outit. Az bringa. MTB inkább valami féle spéci sporteszköz.
MTB ha terepen akarsz, avagy szoktal bringazni es orszaguti, ha inkabb aszfalton tolod.
Ket kerekpar teljesen mas tipus, nem szabad osszehasonlitgatni oket.
Ennél olcsóbb outit nem érdemes venni.
Elmondom velem hogy volt. Amikor iskolába mentem, kaptam egy mtb-t. Egész egyetemig azt használtam, de aztán tavaly meguntam hogy olyan kicsi és elnyűtt, hirtelen felindulásból vettem egy zsír új mtb-t. (persze, valójában mtb formájú városi bicajról van szó, nem komoly hegyi gépről)
Majdnem azonnal megbántam. Csillogott-villogott, lezárva is alig mertem ott hagyni boltok előtt, pedig semmivel se ment jobban mint a régi, sőt, mivel nagyobb volt, nehezebb is. Akkor gondolkoztam el hogy olyat kéne venni ami használt, látszik rajta hogy nem új és magasabb... Így jutottam el az országúti bicajokhoz. Valami olcsó, lestrapált gépet akartam, elég ha gurul. Erre találtam egy olyat ami alig volt használva, viszont sok évig álldogált garázsban. 20 volt az egész. Ahogy hazavittem, kapott új bovdeneket meg gumikat, jobban átnéztem: kívülről kopottas a váz, de ami alkatrész a tekeréstől használódik, azok mintha újak lennének. Meg lett olajozva, beállítva a fékek és váltók, azóta csak úgy repül! Ilyen bicajjal aszfalton 30%-al messzebbre jutok, mint a korábbi mtb-vel. Ezekkel a tapasztalatokkal a hátam mögött fel nem fogom hogy miért járkál mindenki mtb-vel, de nemcsak városban, túrázni is! Miután megvettem ezt az országútit és megtudtam hogy mire képes, körbetekertem vele a balatont. Rengeteg más bicajost láttam útközben, és azok közt is alig volt hasonló, még a legkomolyabb sátoros-túrázók is mtb-vel voltak. Egy csapatot láttam csak akik ilyennel mentek, meg 1-2 szóló bicajost.
Az mtb-met már le is raktam a szüleimnél. Ha néha náluk vagyok és bicajjal mennék valahova akkor azzal megyek, de azt kell mondjam, az országúti után olyan az mintha talicskát tolnék.
Ránézésre törékeny, de messze nem annyira mint hisszük. Sőt, én még földesútra is inkább ezt vinném mint mást.
Negatívumot csak keveset tudok mondani, az egyik hogy hóban nemigazán megy(én olyankor próbáltamamikor más épeszű ember még mtb-vel sem indulna el), és a kaviccsal vastagon felszórt helyeken, mivel vékony a kerék, könnyebben belesüllyed a kavicsba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!