Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik az olcsóbb?

Melyik az olcsóbb?

Figyelt kérdés
Országúti kerékpárt szeretnék vásárolni.Néztem több ajánlatot is,kb 150000 ft környékén van az ami tetszik.Olcsóbban ki lehetne jönni belőle ha én veszem meg az alkatrészeket és én is rakom össze?Természetesen úgy hogy el is érje azt a minőséget amit egy 150000 ft-os kínál.Vagy ez csak egy álom?:-)
2013. máj. 30. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

nos a bicikligyártók szerződésben állnak az egyéb gyártókkal, így nagy tételben olcsóbban kapják meg az alkatrészeket, így ők szinte bagóért építik őket, erre ráraknak egy kis hasznot, így megkapod 150e ért a kiszemelt biciklidet...

Ha te veszed meg az alkatrészeket, amikre darabonként rárakja a hasznot a gyártó, majd erre az árra még a kereskedő is ráteszi a saját hasznát, akkor teljesen logikus, hogy semmiképpen sem jöhetsz ki olcsóbban azonos bicikli összerakása esetén.

2013. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bicikli epites csak nagy szakertelemmel, sok megfelelo ismerossel/kapcsolattal, kis kompromisszummal es nem keves szerencsevel olcsobb, mint a gyari osszeszerelt kerekparok.


Kerekpar lelke a vaz es a hajtas. Minden mas kesobb tupirozhato.


Akcios bringak kozul erdemes tovabbepitesen gondolkodni, de alkatreszekbol egyenkent dragabb a bico mint a boltban.


En mindig is az akciokra eskudtem es a szezonon kivuli vasarlasban ... igy ki lehet fogni jo ar/ertek aranyu bringakat, amibol kesobb meg jol is jossz ki.


Szoval szerintem vadassz akciokra es inkabb telen (januar/februar) ... akkor es ott, fogsz talalni penzben is megero gepeket.


Nyarat pedig huzd ki kolcson, avagy kolcsonzott, esetleg a regi bringaddal.

2013. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Linkoln ***** válasza:

Sajnos tényleg drágább összeépíteni. Illetve a komoly cégek elég jól összerakják a bringákat. Egy erős középkategóriás vázhoz nem raknak belépő cuccokat, nem teszenk csúcskategóriát, nem ilyen tarka. Sajnos az maúgy sem lenne logikus, mert a leggyengébb láncszem az egész szerkezetet hátrálja.

Bikemag aprón, outi használt, középkategóriás birngák nagyon jók! Sokan eladják a bringájuk mert nem jön be nekik, rájönnek hogy hajtani kell ezt is.. :D De olcsón, mert használtat nem vesznek új áron..

Neves cég gyártámánya, minden alkatrész név szerint ismert, akkor nem lehet baj. Max cserélgetsz utólag hogy testhez és stílushoz álló legyen.

2013. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Linkoln ***** válasza:

[link]

Ezt nézd itt. Ez nagyon durva.. :) Nem reklámozok, semmi közöm hozzá. Járj utánna, kérdezd a szakértőket, ez nagyon ott van. Tökéletes edzőbringa. Nagggyon erős. Nagyon komoly. Nagyon modern. nem 20 éves cuccokkal van felpakolva.

2013. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Linkoln ***** válasza:
Persze nem azt mondom hogy életed legnagyobb lehetősége.. :D Csak bírom az ilyen bringákat. Lesz még, volt már. De ha neked ilyesmi kell és ez bejön, és 150 ért odaadná rosszul már nem járhatnál. Max elpasszolnád.
2013. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem olcsóbb egyenként összevásárolgatni az alkatrészeket. Jó eséllyel már a váz maga többe fog kerülni, de elég csak arra gondolnod, hogy az összeszereléshez hányféle szerszám kell, amelyek egyenként párezer forintba kerülnek és mindjárt 15-20 ezerről indulsz úgy, hogy még a bringából nincs meg semmi.
2013. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!