Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklimen mindig szét...

A biciklimen mindig szét jönnek a bovdenek vége. És így nagyon csikar vagy ha ki akarok cserélni a biciklimen akár milyen alkatrészt akkor mindig nehezen megy vissza a csőbe. Nem tudom valahogy elégetni/megolvasztani a véget?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 18:08
 1/6 anonim válasza:
Akkor kellett volna rá gondolni, amikor még nem jött szét... Na, de ez van, tanulóval megesik:) Én azt javaslom, csavard, fogd össze amennyire tudod, és kis cinnel forraszd össze. Bár ezt még akkor ajánlatos, amikor egybe van, de jobb mint a semmi... Max lepattan róla.
2013. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

basszus ...

erre nem is gondoltam xD

Nagyon szépen köszönöm

2013. máj. 3. 20:06
 3/6 A kérdező kommentje:

és ez a bowdenvég az milyen?

megéri venni?

2013. máj. 3. 20:11
 4/6 anonim válasza:
Azt a kis kupakos cuccot? Hátszép meg minden, jó dolog, tartósabb elvileg, mint a forrasztás. (Bár nekem az összes bringámon meg van forrasztva a dolog, jobb, mint egy 1000 ft-os bowdent venni...)
2013. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

mindkettőt egyszerre

megforrasztom és utána rá rakom a bowdenvéget.

és így 2-szeres biztonság xD

2013. máj. 4. 08:49
 6/6 Una válasza:
Régen kerékpároztam de kitűnő megoldás, ha fkis fémedénybe forrasztóónt olvasztasz, forrasztósavba mártod a bowden végét, vársz kicsit, hogy a szálak közé hatoljon, majd bemártod az utolsó 5-10 mm-t a megolvasztott ónba. Itt is várnod kell. A bowdennek annyira meg kell melegedni, hogy a szálak közé be tudjon folyni az ón. Miután kiveszed és lehűl, szépen lecsiszolható a fölösleg és fűzhető marad a bowden vége. Nem vastagabb mint az ónozás előtt. Ha fűzött bowden végére beakasztó véget szeretnél készíteni ugyan ezt csináld és utána nagyon szorosan tekerj vékony "bányászdrótot" (egy szálas ónozott lágyvas huzal) az ónozott végre egy-két sorban majd savazd és mártsd be az ónba ügyelve arra, hogy teljesen befollyon az anyag a tekercsbe ne csak a felületét fogja be. Ezt ismételd amíg kialakul megfelelő a forma. Ha kiszálasodott a bowden, szorosan tekert dróttal próbáld összefogni kicsit beljebb és úgy mártsd ónba majd ha van flexed vágd le a végét.
2013. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!