Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit kellene...

Milyen biciklit kellene választanom?

Figyelt kérdés

180 cm

110kg

nagyon kezdő vagyok, de túrázni szeretnék menni. szeretnék komolyabban is tekerni:)

80.000Ft-ot tudnék rászánni



2013. ápr. 21. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi kell trekking vagy mi?
2013. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

[link]

Előbb azt döntsd el, milyen fajtát. (szűk leírás alapján trekkingre tippelnék)

Ha ez megvan, innét érdemes tovább szétnézni. Tudnám ajánlani a használt, de jó állapotú "komolyabb" bicikliket.

2013. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
aszfaltozott és föl utakon, ill. hegyi túrákon szeretném használni
2013. ápr. 27. 18:45
 4/11 anonim válasza:

Olyat nem fogsz találni, ami mindhárom. Hacsak a hegyi túrát nem aszfaltozott úton képzeled.

"Trekking: Főként túrázók számára hasznos gépezet. Gumijuk vékonyabb, mint a montiké, viszont az országútinál vastagabb. Jól teljesít rázósabb terepen is, ugyanakkor az országúton sem vall kudarcot. Hosszabb túrák megtételére a legjobb választás!"

Tényleg nagyon jók, de ezzel "igazi" hegyi túrára nem lehetne elindulni, ahhoz nagyon vékony a gumija. Még néha földúton is kihívás, ha kicsit homokosabb a terep.

De az biztos, hogy hosszabb túrákra is nagyon kényelmes és rövidebb szakaszokon, vagy normális ("letaposott") föld úton gond nélkül lehet vele menni.

Viszont, ha "vadabb" túrákra vágysz, terepen használnád inkább, és hegyen, akkor egyértelműen valamilyen monti. Persze ezzel is lehet menni városban, de ott nem előnyös a vastag kerék.

Újabb döntéshelyzet. melyikre használnád inkább? úttalan utak, vagy civilizáltabbak (jó minőségű földút is ide tartozik)

2013. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
inkább a "vadabb" túrák...
2013. ápr. 27. 21:30
 6/11 anonim válasza:

Akkor inkább montira szavaznék. De ezen belül már nem tudok tanácsot adni milyet.

Viszont a külföldről behozott használtat tudom javasolni. Csak előtte jól járj utána, hogy milyet szeretnél,és lehetőleg vigyél magaddal egy hozzáértőt.

Én trekkinget vettem így tavaly, újkori ára 160.000 Ft fölött mozgott. Ülés rúdján (bocs, nem ugrik be a neve...szégyen) látszott, hogy legkisebb méreten használták csak, valószínűleg gyereknek volt beállítva, de nem hinném, hogy sokat ment vele. Gyakorlatilag ez az egyetlen "nyom" volt rajta, még a gumi is szinte új volt. 35.000ért az enyém lett. Annak aki árulta gőze nem volt róla, hogy melyik milyen minőség, csak annyit nézett behozatalkor, hogy jó állapotú legyen. Szóval nagyon ki lehet fogni, csak felkészültnek kell lenni.

Amúgy nagyon imádom azóta is, borzasztó kényelmes, gyakorlatilag bármennyit letekernék rajta. Egyedül a vékonyabb gumi, ami amúgy gyorssá teszi, homokosabb talajon kínszenvedés. Párom csak mosolyog rám a montijáról és nem győz hátranézni. Viszont jobb úton én hagyom le Őt, pedig nagyon nagyon jó kondiban van, ráadásul Ő a pasi. (ennyit jelent a szélesebb gumi, kisebb kerék)

2013. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

:)

Hol vetted? Esetleg tudnál vmi jó oldalt ajánlani?

2013. ápr. 27. 23:23
 8/11 anonim ***** válasza:
6.: Igen a lopott kerékpárok jóval olcsóbbak, nekem ma kínáltak egy elég faszát 15 ezerért. Viszont nem vettem meg, mert lehet hogy egy fiatal srác ezért otthon sír, én meg közbe boldogan tekerjek vele... aha persze. Nem kell elhinni ilyen meséket hogy külföldről behozott ezért ilyen olcsó blablabla, ott is ugyanilyen drágák vagy még többe kerülnek. Gratulálok, egy lopott bringa boldog tulajdonosa vagy.
2013. ápr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Kedves utolsó! Magyarországon nincs forgalomban. A pasi egyszerű lomos, biciklikkel alapból nem foglalkozik, használt dolgokat hoznak be. Amúgy az ilyen kategóriájúaknak már száma van és k.urva gyorsan utána lehet nézni, keresik e.

Kérdező! sajnos nem tudnám megmondani az elérhetőségét, interneten találtam a hirdetést, de mint írtam, nem nagyon szokott hozni, csak ha belebotlik olcsó jó állapotúba. Inkább lomozik, oda meg azért nem nagyon tesznek ki.

Bár lomosoknál is nagyon sok helyen lehet találni, csak ki kell fogni...

És igen, eddig nem írtam, vázon van szám rajtuk és érdemes lecsekkolni, nem körözik e.

2013. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen jól tudom a szöveget. Használt cucc, cseréltem, beszámítottam stb. Ami tény, hogy ami gyanúsan olcsó az 99% lopott!! Ne hogy azt hidd már hogy hülyék az emberek...
2013. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!