Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Turista úton lehet kerékpárral...

Turista úton lehet kerékpárral közlekedni?

Figyelt kérdés
Imádok erdőben, hegyen biciklizni, csak sajnos nem igen vannak ilyen célra kijelölt utak, illetve izgalmasabbak a keskenyebb turista útvonalak. Legális ezeken kerékpárral közlekedni? Illetve milyen büntetés várható ha nem?

2013. ápr. 2. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, én még nem találkoztam olyan úttal erdőben, amire behajtani tilos volt kirakva.
2013. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2009-ben valtozott az erdotorveny ... Különösen súlyos károkat okozhatnak a terepkerékpárosok, ha nem az úton, hanem az erdei talajon közlekednek. A nem a kijelölt úton közlekedő kerékpárosok szabálysértést követnek el, ezért büntethetők.


A kovetkezo oldalt erdemes atolvasgatni: [link]

2013. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én erdélyi vagyok, de még sose hallottam ilyesmiről, hogy ne szabadna bárhol menni. Turistautak pedig gyakran maguk az erdei utak errefelé.
2013. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akik ezt tiltják, azok még a budira is A8-as Audival járnak.

Néhányuk a biciklit kép alapján azért még be tudja azonosítani.

2013. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom elképzelni, hogy errefelé megbüntetnének ha akárhol bringázom. De nem is nagyon tudnék a kitaposott utakon kívül. Ha nemzeti parkról van szó, az más szerintem.
2013. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg amúgy is ember legyen a talpán aki erdőben utolér :))
2013. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
rengeteg vita van erről a bringás eggyesületek és a természetvédők között... igen, hivatalosan nem lenne szabad letérnünk a kerékpáros utakról de én még nem hallottam olyanról hogy ezt valaki be is tartja. a természetvédők szerint hatalmas károkat okozunk az erdőben élő fajoknak a 3-4 centis gumikkal és életveszélyesek vagyunk a kirándulókra is... persze az erdészek ifáiról nem beszél senki. az a lényeg hogy ésszel kell menni és a kirándulókra tényleg figyelni és ha észre is vesz egy illetékes max elbeszélget veled egy kicsit
2013. ápr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A cikk jócskán Bp centrikus, nyilván a környékre kiránduló tömegek miatt ilyen durci az erdészúr:

"Különösen súlyos károkat okozhatnak a terepkerékpárosok, ha nem az úton, hanem az erdei talajon közlekednek"

Amin egyébként itt Mucsaröcsögén teli pofával röhögök, mert kirándultam már úgy, hogy egész nap nem találkoztam senkivel :) de egy erdész vagy vadász nyilván nem is fog mást mondani, elemi érdekük, hogy mindenki takarodjon az erdőtől minél messzebbre.

Másrészt pedig valóban érdemes átbújni az erdőtörvényt, 91. §-tól (az erdő látogatása), hogy mi a hivatalos helyzet, ha a vadőr meg akar zsanettozni vagy legalább tudd, hogy te mikor jársz tilosban :)

2013. ápr. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
#6/8-aska! Nem jo am, ha a hatsodba durrantanak sospuskaval :)))
2013. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!