Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyivel jobb Spd pedállal/ci...

Mennyivel jobb Spd pedállal/cipővel tekerni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 25. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha epp elbambulsz es eszed ki a labad idoban, majd beborulsz egy bokorba, rosszabb esetben eldolsz mint egy zsak a betonon.. NA akkor sokkal rosszabb:)

Egyebkent jobb, mert tudod huzni is felfele a pedalt nem csak taposni. HA megszokod sokkal jobb. En a trekkingemre is olyan pedalt raktam ami egyik oldalon sima pedal, masik oldalon SPD. Igy ha utcai cipoben, meloba menet is jol megy. HA meg turazok, akkor SPD. En ajanlom. CSak szokd meg, mert lehet vele zakozni:)

2013. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
.. es nem veszed ki a labad idoben..
2013. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 claidheamohmor ***** válasza:

Sokkal.

Ha hozzászoksz, egy idő után nem lesz kedved nélküle tekerni.

2013. márc. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen-igen! Eleinte mindenki idegenkedik kicsit, ha pedig kiprobalja, soha tobbe nem akarja maskent.


Tutti stabil kotes, egyenetlen uton, avagy esos idoben sem csuszik le a labad. Patent pont azon a helyen van a cipon, ami idealis a tekereshez, kvazi elmarad a kacsalab tekeres es a talpkozepes pedalozas is kimarad. Sokkal tobb iranyu izommunkat tudsz kifejteni, ami noveli a hatasossagot (tolas/huzas/rugas). Amugy maga a cipo kialakitasa is kerekparozashoz van optimalizalva es kelloen kemeny a cipo talpa is.


Persze eleinte idegenkedik tole mindenki, de par nap alatt megszokhato es utana mar eszre sem veszed.

2013. márc. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én tavaly vettem cipőt+pedált akcióban(shimano) volt 1-2 zakózás az én hibámból de azóta csak így használom és merem ajánlani mert nagyon jó igaz szokni kellet mert olyan izmokat is használni fogsz amit eddig nem :D
2013. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Linkoln ***** válasza:

Valóban sokkal jobb. Eleinte én is idegenkedtem tőle, de már nagyon fáj ha a boltbajárós bringával kell mennem sima pedállal.. :D

Olyan, mintha részed lenne a bringa... Nagyonjó, olyan kiindulásokat lehet veled csinálni, meg tényleg stabil.

Ténylegesen nem lehet megmondani hogy mennyit javít. Javítsd vele a hajtástechnikád, (Ne körkörösen tekerj, ugyan úgy főleg taposd, csak próbáld kicsit mindenhol javítani a hajtást. Hosszabb távokon 1-2 km/h-t is javít.

2013. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Leszek én az ördög ügyvédje :) 2 hét után eladtam a pedált+cipőt, mert megőrültem tőle, hogy kizárólag ugyanarra az egy pontra van szögezve a talpam és nem tudom egy kicsit se odébb rakni.

Ne is mondd, hogy nem állítottam be jól, 2 hétig naponta csak azt csináltam :)

Annyit azért elismerek, hogy sárban, takonyban lehet benne ráció.

2013. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én utálom, és nem tudom megszokni, és mint az előttem szóló, én is utálom, hogy egy helyre van szögezve a lábam, én pedálszíj párti vagyok.
2013. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én szeretem,eleinte fura,és 1-2 nagy taknyolás biztos lesz,de kb:2-3 hét tekerés után reflexből kilehet szedni belőlle a lábat.A cipő főleg ha verseny/sport akkor érimeg,ha sárban,porban küldöd(MTB),mert agressziv a minta.ja a buckák/urások miatt nemkell megszakítani a hajtást.

de ha nem fontos a hatékonyság,vagy trüköket ugrasz akkor felejtős.nem érdemes erre költeni,mert hanem küldi az ember akkor zavaró lehet. urásoknál meg kioldhat föleg side-oknál(volt hozzá "szerencsém"),rontott ugrásnál meg nem biztos,hogy tudsz oldani és a bringával eggyüt repülsz,aztán rádesik(ezt is "kipróbáltam").

2013. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem torok palcat egyik-masik velemeny felett sem ... engem inkabb az gyoz meg, amit a kerekparsportok kulonbozo szakagaiban latok: patent pedalt hasznal az orszagutis, patent pedalt hasznal a MTB-os, patent pedalt hasznal a cyclocrossos.


Platform pedalt hasznal a BMX es a Downhill.


Utcai cipoben teket a Cruiser-es, a Citybike-s, Fitness kerekparos es a Trekkinges.


Vegul is lehet a porkoltot kanallal is enni, csak nem illik :)

2013. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!