Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit? Vélemények a...

Milyen biciklit? Vélemények a Schwinn Csepel Boss Fullyról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni egy biciklit a közeljövőben, de nagyon nem vagyok otthon a témában, így segítségeteket kérném.

Leginkább városban szeretném használni, Budapesten közlekednék vele, de lehet, hogy néha ki-kimennék vele "vidékebbre" is. Az anyagiak már szűkösebbek, (tudom, 100.000 alatt nem lehet jó biciklit kapni, s millió kompromisszum van), olyan 30-40.000 Ft-ot tudnék erre most rászánni. Régóta nem biciklizem, s nem is vagyok profi bringás, így bizonyos mennyiségű "kompromisszum" szerintem nekem fel sem fog tűnni.

Nézegettem a testbike.hu-t, s az ajánlataiból szimpatikus a Schwinn Csepel Boss Fully kerékpár? Mit gondoltok róla, megéri az árát? Van, ahol jót olvastam róla, van, ahol nagyon rosszat.

Köszönöm szépen a segítségeteket!

üdvözlettel



2013. márc. 12. 12:25
 1/10 Robi.88. válasza:
Azt írják h a felnik, a teleszkóp és a váltó sem a legjobbak közé tartozik, sztem nehéz is lehet, én városba, aszfaltra és ilyen kátyűs utakra nem ezt választanám főleg ha mindennap tekerni akarod...
2013. márc. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én általában védem a Csepelt, mert szeretem a Csepel bringákat, de ilyen összrugós sz@rt soha nem szabad megvenni, ez ilyenek semmire sem valók. ezek nem teleszkópok, hanem vacak rugók. Ha ragaszkodsz az árkategóriához akkor:

[link]

vagy ez:

[link]


ez a 2 ami olcsó és még talán megéri pénzt kiadni érte, de inkább a második.

amúgy ha városban, gondolom aszfalton közlekednél, én a helyedben elgondolkodnék egy használt outin, cruiseren, trekkingen...

2013. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos az utóbbi kettő már eléggé felülről súrolja a lehetőségeimet.

Esetleg ez? [link]

2013. márc. 12. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp új bringát akarsz? Mert szerintem legkevésbé az új olcsó bringa éri meg... Főleg az 'össztelós'. Ennyiért egy rendes rugós villát nem kapni, azt meg rendesen karban kellene tartani, stb. Vegyél merev váz/villásat, úgyis betonon akarod használni, nem? Sokan használnak országútit, meg fixit, azokon sincs rugó, mégsem halnak bele a kátyúba. Ha a testbike-ot nézegetted, nem lestél át a Bolhapiac rovatba? Hirtelen belenéztem az általad megjelölt ársávba, és ezt leltem: [link]

és ebből még alkudhatsz is valamennyit. Ami nekem nem nagyon tetszik ezen, h nagyon széles a gumija, fölösleges azzal az utcán búgni, de ha 40 rugód van rá, abból még futja egy pár aszfalt külsőre. Ha veszel új bringát olcsón, idővel a többszörösét ráköltöd, gondold át, mit akarsz valóban!

2013. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kielégítő választ! Nem, nem néztem a bolhapiacot, mert (sajnos) egyáltalán nem értek a biciklikhez. Így nagyon nem tudom, hogy egy használt biciklin mit kell nézni, s az mennyit ér. Ha esetleg ebben tudtok egy kicsit segíteni, nagyon hálás lennék.
2013. márc. 12. 22:51
 6/10 A kérdező kommentje:
Jah, s ami kimaradt az előzőből, bocsánat: nem, nem ragaszkodom az új biciklihez, csak nem értek hozzájuk, így egy használtat nem tudnék felbecsülni, mennyit ér, s meddig visz még el engem - 5 perc múlva szétesik-e alattam, vagy mondjuk (kisebb karbantartásokkal) még 5 évig boldog tulajdonosa leszek...
2013. márc. 12. 22:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű! Minden termék annyit ér, amennyit valaki megad érte... De amúgy érdekel az, amit elküldtem? (nem az én hirdetésem, nem is vagyok fővárosi) Hát írj a tagnak egy üzenetet, h megnéznéd, szerintem 5 percre simán odaadja, h kerülj egyet, és nyilván érzed, h mennyire stabil, megnézed minden forgó ponton, h kotyog-e (kerekek, kormány, hajtómű), végigváltasz, fékezgetsz. Ennyit bizonyára értesz hozzá, hogy jó-e vele menni, vagy nem. Ez valószínű nem fog szétesni alattad 5 perc alatt, mivel ahogy nézem olyan '90-es évek magasságából való, azok meg azért nem olyan gagyik, mint a mostani belépő szintű alkatrészek. Amúgy meg kérdezd meg, h a shimano cuccok az mind 'made in japan', ha igen (eléggé sanszos), mihamarabb keresd fel a polgárt szerintem. Meg a hátsó fogaskerék kazettás v. menetes? a kazettás a jobb minőségű (drágább) agyakon szokott lenni, de menetessel sem lennél átvágva
2013. márc. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, megfogadom. (Egyébként igen, érdekel az a bicikli is, már írtam is az eladónak. Ha te lennél, se zavarna :-D)

Ami még érdekelne, hogy nézegetem a [link] weboldalt, s gondolkodom rajta, hogy egy ilyenbe majd (a későbbiekben) beruháznék. De ehhez agydinamó kell, legalábbis azt írják. Azt hogyan, miként lehet egy kerékbe beleoktrojálni? (Persze, szervízen keresztül szeretném, csak jó volna most olyan biciklit venni, aminél a későbbiekben lehetőségem lesz erre)

2013. márc. 13. 15:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Agydinamót bele lehet tenni nagyjából bármilyen felnibe, csak valószínűleg rövidebb küllők kellenek. Meg a annyi lyukas agyat kell venni, ahány lyuk van a felnin (ez többnyire 32 vagy 36) A megfelelő küllőhosszt ilyen hókuszpókusszal kell kiszámolni, meg méregetni, de ezen az oldalon a termékek mellett megtalálod a szükséges adatokat is, de lmagyarázzák, hogy kell lemérni.

Számítás: [link]

agydinamók: [link]

2013. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kecsketáp válasza:

Nnynynynyii zzz kkr csittcsatt nyeknyaknyik..

18kiló

Acél

Csepel

A teleszkópok nem működnek

Váltó sem jó

............

2019. aug. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!