Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Single speed vagy váltós bringát?

Single speed vagy váltós bringát?

Figyelt kérdés

Találtam egy jó biciklit, ami ár/érték arányban tökéletes. Ez váltós kerékpár. Jövőhéten elmegyek megvenni. De ha már nem lesz a méretemben, akkor elgondolkoztam rajta, hogy talán egy single speed-es biciklit veszek. Elvégre hobbi szinten kerékpározom, így evidens, hogy nagy szélben pl. nem mennék sehová.


Valamint pesti vagyok, és csak lehet olyan túrákat is csinálni pest körül, amit ss biciklivel is teljesíteni lehet.


Mi a véleményetek? Ha már nem lesz az a bicó, amit kinéztem vegyek helyette egy single speedeset?


2013. jan. 27. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

A single speed, más néven váltó nélküli. A váltó azoknak érdemes akik szeretnek ilyen kis 10km-es túrákat menni, aszfalton, meg ilyenek dombról le/fel. A váltós bicajokkal, az a jó, hogy, ha a dombra nehéz feltekerni,akkor csak felteszed 1-es fokozatba, és máris könnyebb vele felmenni a dombra, továbbá, ha szeretnél egy kicsit gyorsabban menni mint 20km/h akkor érdemes a váltósat venni! Városba! háát. Ha nem vagy ilyen nagy hegyi túrázós, és tényelg csak a városban használnád a biciklit, akkor jó neked a single speed-es, ugyanis a sok jelzőlámpa miatt a váltóssal ide-oda váltogatnál, hogy kényelmesebben tudj menni! A single spped-es városi bicaj, tehát nem vágj neki egy ilyen 4 km-es távnak azzal a bicajjal mert kifáradsz! Az a bicikli jó Budapest-en belüli utzásra, elmenni vele a boltba. De ha váltósat veszel, akkor készülj, hogy nehezeb

bb lesz tekerni aszfalton, mint a másik ss bicajt!

2013. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
ez egy hülyeség, gyerekkoromban szüleimnek nem volt pénze montira, és egy kontrás falubike-al bicikliztem, annyira megszoktam a single speedet, hogy a mostani félmilliós gépem is az... 48/18 áttéttel simán bevállalok bármekkora távot bármikor... nyaranta rendszeresen tekerjük körbe haverokkal a balcsit, de bringázunk mindenfelé az országban, hegyekben is... attól függ, mihez vagy szokva. de aki 4 km-n kifullad single speedel, az vagy 200kg, vagy valami életképtelen egyén...
2013. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit szólsz egy agyváltóhoz? 2-3 fokozat, a legnagyobb ideális a városi ss üzemmódra, ha meg elmész egy hosszabbat túrázni és jön egy 100 m-es emelkedő, akkor visszaváltasz. Úgy vettem ki a leírásodból, hogy csak hegyezni nem akarsz, ezért szerintem neked valami ilyesmi jó lenne.

Singlespeedel is lehet mászni, de ahhoz már kell egy edzettség, városba simán elég az egy áttétel.

Ezt csak te tudod eldönteni, hogy szükséged van-e a váltóra, mennyit fogsz hegyezni, mindent egy bringával akarsz-e csinálni.

2013. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Síkvidéken teljesen jó az ss. Városban úgysem fogsz váltogatni, minden megállásnál. Én míg nem kezdtem el terepen túrázni, majd versenyezni is, alig használtam a váltót. Versenykörülmények között persze mind a 24 sebességet ki lehet már használni.
2013. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Moby1024 válasza:
Nem értettem sosem,mire jó az ss. Picivel könnyebb a keró (amit te észre sem fogsz venni hobbisként) és annyi,hogy kevesebb alkatrész van ami tönkremehet(ha nem ütöd neki valaminek egy jó váltó évekig kiszolgál).Másrészt miért fossza meg magát az ember a kényelemtől?Egy váltós kerón is tudok olyan áttéten tekerni mint egy ss en. Én is általában a legnehezebbet használom,de néha jól jön,hogy nem kell leszállni,hanem lentebb kapcsolok.Te tudod,de szerintem nem kerül sokkal többe ,évekig használod és fontos a kényelem.
2013. jan. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
az ss életstílus, ha te e vagy ss es e is fogod èrteni...
2013. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

amúgy ss szerintem 3 dologra jó... szép hangulatos ciciklit kell építeni, felvonulásra járni, villogni, sík terepen túrázni a csajoddal... ezekre használom a flip/floppomat.

ha terepre megyek, arra van xc-m, ha meg balcsit kerülünk vagy ilyesmi akkor outi, max akkor ss ha mindenki azzal jön...

most a nopeust várom nagyon, remélem nem lesz olyan gagyi mint a többi magyar...

2013. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 claidheamohmor ***** válasza:
... nekem például nem a könnyebb tekerés miatt kell a váltó, hanem azért, mert sokszor jól jön az a pár plusz sebesség, ha jó az út, nincs sok lámpa, lehet rongyolni ezerrel... akkor már kevés az 52-19 (nekem amatőrnek legalábbis. 13-23, a két szélsőt ritkán használom, bár a 13-mat gyakrabban, mint a 23-mat). Egysebességest télire csináltam (39-16, régi túraváz, 700x35-ös gumik), a jeges-havas úton úgysem tudnám kihasználni a több sebeséget, meg a latyak, sólé ilyesmi amúgy sem tesz jót a bringának, úgy voltam vele, hogy legyen rajta minél kevesebb karbantartani való alkatrész. Egyébként meg ízlés dolga.
2013. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 br1Koo válasza:
Én azért vettem singlespeedet, mert nem akartam foglalkozni semmivel a tekerésen kívül, leszedtem róla mindent az elsőféken kívül, akár egy bmx. Alkalmaztam rajta pár csinosítást is, és egyszerűen gyönyörű, könnyű, felülsz rá és hajtod. Nekem erről szól a biciklizés. Városi közlekedésben verhetetlen.
2014. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!