Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hány kmenként érdemes a...

Hány kmenként érdemes a bowdenezést cserélni országútinál?

Figyelt kérdés

Augusztus vége fele vettem meg első outimat, voltam vele pár versenyen, edzegettem, 2 hónap alatt 4000 km-t sikerült beletolni. Az érdekelne, mennyi kmenként érdemes az egész bowdenezést cserélni? Mivel jön a tél, görgőzni fogok, ha jó idő lesz, akkor esetleg néha-néha tekerek a szabadban. Arra gondoltam Március elején, a szezon elején, még a versenyek előtt beadom egy hétvégére a szervizbe és az egész bowdenezést, és bandázs-t lecseréltetném, meg átnézetném a gépet.


Napi átlag 1,5 órát görgőzök, ha jó az idő 3-4 órát tekerek kint. Szerintem így februárban megfog érni a cserére. (a bowdenek) ~6-7 hónap használat után.



2012. okt. 28. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Vettem 2007-ben egy átlag montit, most 2012-őt írunk és szerintem 1x cseréltem benne váltóbowdeneket. (heti 2-3 átlag 30 km-es tekerés) Utána kell állítgatni, nincs vele probléma. Fékbowdeneket félévente szoktam cserélni, esetleg intenzív használat mellett 3 havonta, ha érzed, hogy nem koppanós a fék, hanem nyúlik miután elérték a pofák a felnit, cseréld. Nehéz ezt kilóméterben kifejezni, felhasználásfüggő is.

Nem egy nagy vaszisztdasz bowdeneket cserélni, váltót beállítani, bikemag cikkekben részletesen le van írva minden, ha esetleg magad veselkednél neki.

2012. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen.
2012. okt. 29. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:
én 9000km énként szoktam cserélni.
2012. nov. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!