Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tárcsa fék vagy V-fék?

Tárcsa fék vagy V-fék?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
attól függ,hegyen jobb a tárcsa,viszont mindennapi használatra megfelel a V fék is. Utóbbinak sárban annyi hátránya van ,hogyha felgyűlik közte a sár akkor megfogja a kereket de ehhez már nagyon nagy sár kell. Viszont a tárcsásba CSAK a drágább kategóriásat szabad megvenni még a V -nél a 2000 forintos is kitarthat évekig,nincs vele baj.
2012. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hidraulikus tárcsafék szerintem sokkal jobb választás(persze, ha márkásabb), mint egy V-fék. Ha nyolcas van a kerékben, attól még ugyanúgy mehetsz vele, viszont V-féknél mindig hozzá fog érni a felni a fékpofához. A másik előnye a tárcsaféknek, hogy könnyebb kezelni, mint egy V-féket, könnyebb satuzni vele. Aztán meg már persze dizájn szempontjából is előnyösebb a tárcsafék.
2012. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem XT V-fékek vannak, de eddig semmi baj nem volt velük. Pontosan fognak, nem nehéz blokkoláshatáron lassítani vele, ott ahol a tárcsafékek nem bírták a melegedést és megégtek, ott is hibátlanul működött. Vízben is nagyon jól fognak, sárban keveset mentem velük. Hátránya, hogy egy újjal nem lehet kezelni.
2012. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
V-féket használtok évek óta, eddig nem éreztem hátrányát, aszfalton első lazán megemel, hátsó bármikor bárhol blokkol. Hegyről lefele viszont néha úgy érzem, az első picikét lehetne erősebb.
2012. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dizájn szempontjából tárcsa

Ár szempontjából V

hatékonyság szempontjából - használattól függ (erről már írtak)

Egy dologról nem írtak: a tárcsafékes sokkal drágább és hivalkodóbb, így sokkal nagyobb valószínűsége annak, hogy a biciklitolvajok a tiédet választják.

Egy jó lakat szerintem sokkal fontosabb! Csakis U lakatot, vagy colostok szerűen összehajthatót használj, és érdemes a kerekeket is külön a vázhoz lakatolni!

2012. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!