Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Caprine forest, váltóhiba?

Caprine forest, váltóhiba?

Figyelt kérdés

Pénteken lett véve egy CAPRINE forest matt szürke-matt fekete színben. Meg is vagyok vele elégedve, de a váltóval már egy kicsit kevésbé. Mikor 7. sebességben már nagyon tekerek, és fel kellene váltanom középen a 3. fokozatba, akkor nem akarja az igazságot. Felváltok, és susog az egész mikor tekerem, és nem is haladok vele semmit, olyan, mint amkor leesik a lánc, és úgy hajtja az ember. Lenézek, középen látom, szépen felváltott3. fokozatba. Hátranézek, ott a lánc a fogaskereken van, és ha tekerem, erősen susóga hangot ad ki, és semmit nem csinál a bicikli hajtómúje. Megyek váltanák 3.-ba középen felvált, hátul a fogaskereken van a lánc, és ha tekerem erősen susog, és olyan, mintha nem is lenne rajta lánc. Néha működik, néha nem. pl. van amikor nem megy, próbálkozok vagy 3-szor, és egyszer csak hátul kattan egyet és megy rendesen, de nem mindig megy. kb 10-ből vagy 3x-4x sikerül neki a felváltás, a többinél pedig csak próbálkozok.


Lécci segítsetek, hogy mi lehet a gond, mert muszály használnom a 3. fogaskereket, ha a 7. sebességet is kitekertem már. Bovden hiba? Netán, valami akadozik, vagy valami beleér valamibe? Légyszives segítsetek.



2012. szept. 16. 19:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Jah, és Shimano váltója van 3x7-es
2012. szept. 16. 19:39
 2/3 anonim ***** válasza:

Hátranézel és látod ,hogy a fogaskeréken van a lánc.. Miért hol legyen? küllőn? xd Beállítás kell neki.



http://www.youtube.com/watch?v=pO70D9mTO-Q

2012. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megoldódott. Rájöttem, hogy a középsőböl a 3. fokozatba, túlváltott, tehát, nem a fogaskerékre tette a láncot, hanem mellé. De ezt megoldottuk
2012. okt. 6. 11:16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!