Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi lehet a teleszkoppal?

Mi lehet a teleszkoppal?

Figyelt kérdés

Adott egy Rock Shox xc 28 tk teleszkop.

Azt vettem eszre hogy az elso fel centi benyomasahoz szinte alig alig kell megnyojam a kormanyt, mintha alig tartana valami, ha tovabb nyomom akkor jol mukodik de az elso fel centi ugymond kotyog.

Es ezert amikor viszem le a lepcson es az elso kerek eleri a lepcsofokokat akkor olyan csuf kecetelos rugos hangot hallat.

Biztos hogy a teleszkoptol jon mert ha a kezemmel lefele feszitem a teleszkopot s ugy utom a foldbe a kereket akkor semmi hang.

Tehat olyan mint ha nem lenne kifeszitve benne rendesen a rugo.

Mit lehetne tenni, ez egyaltalan normalis-e?

Ha preloadot vagy reboundot allitom sem szunik meg.



2012. szept. 11. 15:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja es mikor jon vissza a teleszkop, felengedesnel akkor eleg hangosan fujja valahol ki a levegot, es az is eleg idegesito, egy Rebat kiprobaltam, annal se nem keceg, se nem hallatszik semmi.
2012. szept. 11. 15:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Kicsit utána olvastam. Úgy látom, hogy ez nem olajos, de ha mégis akkor lehet a nyomással gond. Talán egy olajcsere megoldja. A "szuszogással" kapcsolatban pedig szerintem. Az én Manitu Splice-mnál is hallatszik, mikor elengedem a telót.
2012. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is Rock Shox villám van, hasonlóan az első fél centi könnyen mozdul, de nekem tovább is elég puha, azt olvastam, hogy lehetne alul tenni egy gyűrűt ami jobban feszíti a rugót. A szuszogó hang nekem a gumiharangtól jön.
2012. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!