Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vettem egy jó kis országútit...

Vettem egy jó kis országútit és azt hittem, hogy ezzel jóval gyorsabb lesz a tekerés, mint a montival. Kb.10%-kal lett gyorsabb, igaz, emelkedők voltak rendesen. Mi lehet a probléma? Kellene spéci pedál és hozzá a cipő, vagy nem jól tekerek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 25. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem, mire számítottál?
2012. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arra, hogy gyorsabb lesz a tekerés. Nem a nagyobb sebesség elérésére való az országúti?
2012. aug. 25. 14:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha te magad nem vagy elég gyors akkor tök mindegy. Persze gyorsabb az országúti, de jobban múlik azon aki tekeri.
2012. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Krisz85 ***** válasza:
100%

Nah igen itt jönnek a problémák.


Egyrészt amitől gyorsulszhatsz kerékpáron.


- A viálkapacitásod VO2MAX növelése edzéssel,

- A testsúlyod drasztikus csökkentése testzsír %ot férfiként 5-10% és 10-15% nőként, BMI 20 környékén!

- A két előző tényező együttes fejlesztésével, magyarán edzel és diétázol ezáltal növekszik az össztömeg erő arányod és bírod is majd szusszal.

- A kerékpár és a felszerelés tömegének a csökkentése.


A gördülési ellenállásnak akkora szerepe nincs mint gondolnád, - nem azt mondtam h nincs, csak nem akkora - a légellenállásnak pl.

Egyébként sokan itt hibáznak megveszik a tuti bringát 29 % os testzsírral....., a bringa nem nyer helyetted versenyt és nem magától fog feltekerődni a hegyre. A keringéseddel, a jó hidratáltásgoddal, a tüdőddel és az izmaiddal nyered a versenyt, nyilván persze nem mindegy hogy 15 kg os bringán teszed ezt vagy 7 kgos gépen. Amint változtathatsz azt redukáld le súlyba a többi már csak rajtad múlik. Én speciel két és fél hónapja edzem nem bírtam feltekerni másfél óra alatt a Móricról a Normafáig, ma ez megvan cirka 40 perc alatt -10 kg-ot adtam le és 14 kg os 100e Ft os alap montim van, és még 20 kg ot le fogok tudni adni, tehát?!!!


Aztán persze lehet a nyeregbeállításod sem jó, túl alacsonyan van, vagy épp magasan, esetleg túl hátul ülsz és nem jó a forgatási hatékonyság, de gyanítom a hajtási frekvenciád sem lehet túl jó akkor (magyarán milyen gyorsan tudod tekerni a pedált, itt hibázik sok amatőr h ezt nem veszik komolyan holott kéne). Igen lehet kéne egy Look keo classic pedált nézned 16 rongy kb meg hozzá normális cipőt, és egyy hegyen még adna +10 % ot kb mert tudod húzni is a pedált, persze csak ha jó a hajtási frekvenciád és technikád, illetve az sem mindegy, hogy hogyan mászol, ez is fontos, vannak trükkjei amire nem is gondolnál első körben.


jól szemléltei az alábbi videó:


http://www.youtube.com/watch?v=HRFNKhNhhJQ


hátszelet

2012. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon hasznosakat írtál!!!! Heti 4x járok edzésre egy hónapja, úgyhogy remélem javul idóvel a teljesítményem! :)

A bringát egyébként tegnap vettem, ma pedig a nagy melegben mentem emelkedőkön, így gondolom ez is közrejátszott abban, hogy nem értem el min.35-ös átlagot...:(

2012. aug. 25. 15:02
 6/10 Krisz85 ***** válasza:
Nincs mit szívesen! Igazából jó is hogy heti 4x jársz edzeni , lesz időd kipihenni magad, bár ennyi időt rászánsz akkor már edzőt is kéne keresned. A diéta és kaja legyen rendben, anélkül a lehetséges elérhető max teljesítmény közelébe sem leszel, sőt az elején ne is a sebesség számítson, nekem pl amikor elő van írva hogy 95-115 ös fordulat között kell tekernem három órát egy 2x6x1 perces erőintervall után, akkor már nem igazán tudsz gyorsan menni olyan fáradt vagy, ott már mindegy a sebesség van hogy 20 környékén sem megyek, pedig ez amikor kipihent vagyok a regeneráló edzésem sebességének az alja. A sebesség igazából nem számít annyira, a porfik sem attól menők mert tudnak pl 150el forgatni percenként, én is tudok sőt nekem a max 175 volt eddig, csak amíg én 35 másodpercig, ők másfél két órát legalább úgy hogy nem pattognak a nyeregben, és a sebesség dettó, tudok sprintelni 60 al, és normál tempót menni 40el, csak nem biztos hogy 130 km-t folyamatosan + egy 2500 m magas hegyet megmászom a max intenzitásom közel 90%án mint ők :D
2012. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Krisz85 ***** válasza:

Amit még kihagytam ha edzel akkor amit még érdemes megnézetned:


-teljes vérkép, vérnyomás szív ultrahang holter teszttel is akár,

-vas és hormonháztartás vizsgálata

-góctünet kiszűrése, mandula, fogak épsége stb.



Hogy ez mennyire komoly dolgok, saját tapasztalat a manuláim tropák voltak anno úgy kezdtem el edzeni fél év alatt úgy túledzettem magam a legkisebb terheléstől is a végére, hogy nem bírtam kikelni az ágyból pedig megvolt a 8 óra alvás, edzés, kaja , mivel a manduláim gyulladtak voltak, kivetettem őket közel 30 évesen és most már minden oké.


A regenerálódásnál pedig nem ártana a napi 8 óra folyamatos alvást minimum tartani, másképp a központi idegrendszered nem regenerálódik - az izomzatodról már ne is beszéljünk - és sajnos ennek előbb vagy utóbb túledzés lesz a vége.

2012. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az edzés mellett ha még belefér a költségvetésbe szerintem szerezz be egy pedál és egy cipőt is. Hidd el hogy az is dob a teljesítményen egy szépet. A másik hogy ebben a melegben nem erőltesd a dolgokat, lehet hogy ez egyénfüggő de én spec kb 6-8 percet lassultam tavaszhoz képest. De majd ősszel, hajjaj mi lesz akkor. Végre hűvös lesz meg én is szereztem pedált meg csukát. Igaz én montis vagyok de ezekben a dolgokban hasonlít a 2 bringa. Ha van időd iktass be heti 3-4-szer 40-50 perc tekerést. Csak ne hagyj ki sok időt 2 tekerés között mert az kicsit visszavet. Nem utolsó sorban számít az üléspozíciód is:


http://www.youtube.com/watch?v=VrZBjOloChg&feature=related

2012. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :)
2012. aug. 25. 20:25
 10/10 anonim ***** válasza:

a hajtókar hossz is fontos,lehet 1:taposó azaz hosszú.

2:pörgető.vagyis rövid.

mérdle a montidon lévőt,és kérdezz valakit aki ért hozzá,hogy az országútin lévőt lehetne e cserélni valami olyanra mint ami a montin van.

2012. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!