Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most akkor pontosan hogyan...

Most akkor pontosan hogyan működik a bringám telóján a "lockout" funkció? 2 "tekerő" van, de sehogy sem tudtam lezárni úgy hogy ne mozogjon a teló.

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Megkérhetnélek, hogy linkelj egy képet, hogy hogy néz ki? De a típusa is elég.
2012. aug. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
biztos hogy lockoutos és nemcsak a teleszkóp erősségét lehet állítani?
2012. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában ezek a lockoutok úgy működnek, hogy a villaszárba felülről belóg egy szelep, amin lyukak vannak, olajjal a szelepig fel van töltve a szár, alul, ahol a nyomórúd belemegy pedig tömítve, hogy az olaj ott is maradjon. A szelep felett levegő van. Amikor berugózik a villa, a nyomórúd térfogatot szorít ki, nyomja az olajat (csordogál át a szelepen), ami nyomja a levegőt és bemozog. Viszont, ha a villaváll tetején lévő tekerőt elfordítod, akkor egy a szelep alatt levő, attól általában rugóval eltartott lapos alátét a szelep nyílásait elzárja, így az olaj nem tudja összenyomni a levegőt, mert beleütközik a lezárt szelepbe. Kb. így.

Másik tekerőke valószínűleg egy előfeszítésállító csavar, betekered, összenyomja a rugót és kevesebbet ül be a villa.

Nem feltétlenül kell egyébként betonkeménynek lennie lezárt állapotban a villának, szivárgás lehet a szelepnél, hogy ne robbantsa ki a tömítéseket.

2012. aug. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

amúgy egy ktm chikagon lévő Suntour XCT villáról lenne szó.

Amikor ugye állítgatom tudom mindkettőt pozitív és negatív irányba is tekerni, de többször át lehet forgatni a karokat, és van mindig egy kattanás is ha áttekertem. többszöri áttekeréseknél előbb utóbb ez megáll valahol ? annyira nem álítgattam még. és kattanásig tekejem, vagy a két kattanás közötti állapot is elég ?

2012. aug. 15. 14:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Előfeszítés állító kupakon kifelé tekerve meg kell állnia, mivel a kupakban levő menetben nem tud kijjebb jönni az a cucc, ami összenyomja a rugót, befelé tekerve valószínű, hogy nincs végállás, hiába tekered tovább.

Lockoutnak meg kell lennie végállásnak, nyitástól zárásig.

Volt egy RST Gilám, azon is volt lockout, meg előfeszítés állítóka, utóbbi nálam nem működött, műanyag szar elnyíródott, nem csodálkoznék, ha a tiédnél is ez lenne és emiatt nem veszel észre különbséget.

2012. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!