Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mitől ad ki hangot a lánctányér?

Mitől ad ki hangot a lánctányér?

Figyelt kérdés
MTB-m van, 24 sebességes. Ha a legmagasabb fokozatban tekerek, olyan 30-35 km/h sebességgel, mintha berezonálna a lánctányér. Lehet, hogy nem az ad ki ilyen hangot, csak onnan jön. Valakinek van ötlete mi ez, vagy mi okozza, mit nézzek át?

2012. júl. 9. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha fejre állítod a bringát és úgy tekered meg, észrevehető valami? Mert egyszer ezt megpróbáltam és meglepve tapasztaltam, hogy a szabadonfutó (ami azért olcsó shimano révén nem valami erős rugójú) viszi magával a láncot nagy sebességnél és összevissza lazul emiatt. Nem lehet ettől? Ezt én úgy tettem meg, hogy 44-11 áttételnél ahogy csak bírtam, úgy tekertem meg, tehát szerintem lejtőn gurulva 70nél érezhetnék valamit bringán ülve:D Másik tipp: a hátsó váltó felső görgője a nem megfelelő lánchossz miatt hozzáér a fogaskoszorúhoz és az is adhat ki gurgulászó hangot/érzést.

Avagy azért nézd meg, hogy a lánctányérokban van e nyolcas/tojás, ill. ugyanezt a fogaskoszorúval is, hátha...

2012. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól van beállítva a váltó? :)
2012. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is tapasztaltam ezt már két bringánál is. Mindkettő aluvázas volt, én is a lánctányér környékéről hallottam, de csak egy bizonyos sebességnél. Ha gyorsabban/lassabban mentem akkor nem. Valószínűleg az aluváz felerősít valamilyen kis rezgést és azért rezonál be ennyire. Egyik esetben sem tudtam megszűntetni
2012. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Így van, alu vázas a bicikli, és valóban csak egy bizonyos sebesség-tartományban kezd el rezonálni. Ma elég rendesen megtekertem egy kb. 4 km-es egyenes lejtőn, ha lassan mentem még nem, ha meg nagyon gyorsan akkor már nem adott ki hangot, csak egy bizonyos tempónál. Elég érdekes lesz ha ezt nem tudom megszüntetni, maximum elviszem szervizbe, most már legalább van egy kiindulási pont, hogy mire hivatkozzak.
2012. júl. 9. 23:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdés: a nagy sebesség itt nagy pedálfordulatot is jelent? Nem lehet, hogy a középrész tengelye kicsit elferdült?
2012. júl. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem nagy pedál fordulat
2012. júl. 10. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!