Heti 3 (kb.45-90 km) biciklizéshez vegyek kerékpáros ruhát?
Mire gondolsz rendes ruházat alatt?
(egyébként sosem figyelt még be darázs sem utca, sem kerékpáros ruházat alá nálam)
Városon kívül elég sok rovar repked. Ezekkel néha összetalálkozik a bringás. Ha van szorosan illeszkedő ruházata, akkor az alá nem tud bejutni az állat.
Csak egyszer kell megtapasztalnod, hogy közúton megtörténjen a fent említett találka .
Nincs olyan ember aki meg tudja őrizni a lélekjelenlétét, amikor épp a heréjébe nyomja egy darázs a fullánkját.
Ez közúton életveszélyes...
Hm, még sosem repült darázs a herémig, főleg úgy, hogy fel voltam öltözve. Pedig istenuccse sokat járok városon kívül. Na de mindenkinek megvannak a maga félelmei.
Mindegy, így vagy úgy, de én is a támogatom a kerékpáros ruházatot, a cicanadrágot kivéve :)
"cipő meg szerintem csak ha spd-d van amúgy jó bármilyen sportcipő."
Ez tévedés: a hatékony pedálozáshoz kemény, merev talpú cipő szükséges, vagyis vagy spéci biciklis cipő (nem feltétlenül spd-s), vagy a keménytalpú futballcipő, természetesen stoplik nélkül (tehát nem az öntött műanyag stoplis, hanem olyan, aminek kicsavarozható szögei vannak. Ilyet olcsón a piaci cipősőknél érdemes venni, ott pár ezerért találhat az ember, amúgy meg egy ökör ára, mivel a futballistákra ált. csak a cipőt és a labdát tudják ráverni a boltok meg a kereskedők, így ennek vadiúj állapotban keményen megkérik az árát, de mire egy cipő a piacra kerül, addig töredéke lesz, amit elkérnek érte, a legtöbb ilyen cipő viszont sokkalta tartósabbak. Kerékpározásra alkalmas talpú sportcipőt elvétve lehet találni - a lágyabb talpú futócipők semmiképpen nem alkalmasak pedálozásra. Persze csak akkor nem, ha az ember nem csinálja komolyan és nem fejt ki különösebb erőt.
A lábfejet, a lábfejszalagokat nagyon meg tudja viselni a pedálozás egy nem kemény talpú cipőben való pedálozás, és a gumi-kerék-pedál-lábfej-rendszer is biztosabban kezelhető, ha jól illeszkedő, nem lötyögős kötés van a pedál ás a cipő között.
Az spd-s rendszerek előde, a klipszes v kengyeles rendszerben is elengedhetetlen a kemény talp, sőt.
A betétes alsó sztem alap - már rövidtávon is.
A biciklis mez is praktikus a hátsó zsebek miatt is, a feltűnő színek miatt is, azok meg pláne, amiket hosszan lehet cipzározni elől.
A szemüveg a bogarak, por, erős napsütés, stb., miatt szükséges.
Egyetértek azokkal, akik fontosnak tartják a kesztyűt: a kormányfogás is biztosabb, és a kézfejet is kevésbé terheli. A fejlődő izzadtság felszívása miatt is fontos.
A biztonsági plusz hacukák, mint pl. a sisak, no, az valóban fakultatív, ez mindenkinek a maga döntése. Én magam nem hordok sosem, csak versenyekre veszek fel. Azon külön szoktam virulni, amikor olyanokon látok sisakot, akik olyan tempóban tekernek, amivel még éppen el nem esnek. Aki sokat teker, az egy idő után ugyanolyan biztosan tud manőverezni, mint ahogyan futás közben képes, ergo ugyanolyan veszélyben van csak, mint futás közben - futásra meg ki a csuda venne fel sisakot??? ):o) Ez persze magánvélemény. Ám az is igaz, hogy attól, h én nem esek el, vagy nem bukok, attól még kipaszírozhat egy kocsi - ennek a hatásai ellen azonban a sisak már nem védene meg amúgy sem.
Másik dolog, ami merőben szubjektív szempont: a versenybringámat csak az edzéseken és versenyeken használom. Sosem ülök fel rá úgy, h ne öltöznék be bicajos szerkóba - mondhatni megadom a módját. Ha tekerni megyek, akkor tekerni megyek, és erről nem csak én akarok tudni, hanem azt akarom, h látszódjon is rajtam a külvilág számára, h komolyan csinálom. Egy komolyabb biciklire mondhatni illik megfelelő cuccban felülni és tekerni, mint ahogy focizni sem szoktak utcai ruhában, és úszni sem szoktak alsógatyában.
És még egy jótanács - a turkáló, használtruha üzletekben rendszeresen lehet találni jóminőségű bicajos cuccokat. ha nem találod meg őket, csak kérdezd meg az eladót: még félre is fogja neked rakni őket, és potom pénzért megkaphatsz mindent!
Jó tekerést! ):o)
hát, ha a versenybiciklidet csak versenyen használod, akkor ok, hogy csak biciklis ruhában ülsz fel rá....de ha mondjuk a boltba mennél vele, vagy dolgozni járnál, nem túl messze, csak olyan 5-10 kilométerre, akkor felesleges lenne, nem?
én közlekedési eszköznek is használom, nyilván, ha a városba megyek vele, akkor nem öltözök bicajos ruhába, megyek normál hétköznapi öltözékben. dolgozni akár még magassarkúban is, meg már kipróbáltam szoknyában, de azért a sportos öltözékben jobban lehet haladni, és kényelmesebb is. akármit is mondanak a cyclechick-esek.
20:48
Számomra a versenybicikli sporteszköz, olyan, mint pl. egy futballcipő: abban meg nem megy sétálni az ember, sem munkába, sem boltba. Arra ott van a utcai cipő, ami nem spéci célokra való. Nem hiszem, h aki komolyan fut, az a futócipőjében járna hétköznap.
Sztem olyat sem láttál, h vki a versenyre használt biciklijével menne boltba v munkába. Ha vki ilyet tesz, az olyan, mint aki Ferrarival megy a Tesco-ba a heti bevásárlást intézni... ):o)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!