Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van olyan valami úgymond...

Kiskobra kérdése:

Van olyan valami úgymond gél-t amelyet belel lehet nyomni a kerékpár gumijába és soha többé nem kell félnem a defekttől?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

olyan ami mellett soha többé nem kell félned a defekttől nem létezik... csak olyan van, ami nyújt védelmet bizonyos szintig a defekt ellen... pl:

[link]


én ezt használom, ér is sokat, de pl egy patkázásos defekt ellen nem véd...

2012. júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ez meddig véd a defekttől? :D
2012. júl. 2. 17:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Amit írsz, olyan nincs, vegyél egy tömörgumis gyerekbiciglit.

Slime-t használok és elégedett vagyok vele. A tüskeszúrta lukakat betömíti, de nem ragasztó, vagyis a luk megmarad. Addig véd, amíg ki nem veszed és le nem ereszted a gumit, akkor lesz a kezedben egy tucatnyi lukon szivárgó lapos kígyó :)

A lényeg, hogy a tucatnyi tüske esetén régen mindig belsőt cserélhettél (erdős, királydinnyés terepen akár naponta többször is) most meg a folyadék simán eltömíti, sokszor észre se veszed, hogy még egy lukkal több.

Előtte nem nagyon mertem pl. erdőben tekerni, most ész nélkül megyek és tojok a tüskékre :)

2012. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Így van, a Slime meglehetős biztonságot nyújt, de persze nem 100%. Ettől függetlenül én tavaly tavasszal, amikor még nem volt ez a cucc a kerekeimben, legalább 10 defektet összeszedtem az aszfalton, idén meg amióta beletöltöttem (kb. 3 hónapja) egyet sem. 2000 Ft-ért vettem egy flakonnal, ami mindkét kerékbe elég volt, így szerintem simán megérte.
2012. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kunci77 válasza:

Szia!

Ilyen csodaszer nincs, csak olyanok amiket már előttem is írtak. Én javaslom, hogy szerezz be a bringádra egy kevlar erősítésű külső gumiköpenyt. Nem olcsó (bár nem is vészesen drága, kb. 5.000 Ft darabja a Schwalbe Marathonnak pl.) de nekem behozta az árát. Nap mint nap úgy 15 km-t tekerek aszfalton és földúton egyaránt. Amíg sima külső volt a bringán havonta legalább 2x kellett a belsőt cserélni vagy foltozni. Amióta ilyet használok (3 hónapja) 1 defektem volt.

2012. júl. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! :D
2012. júl. 3. 19:15
 7/11 Buga válasza:
46%
Van ilyen cucc,úgy viselkedik mint a purhab beletolod azt belekeményedik.HÁTRÁNYA HA ELKOPIK A GUMI CSAK VASFÜRÉSSZEL JÖN LE.
2012. júl. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Lehet kapni kevlár gumit,soha nem lesz defekted,kb.7000ft egy db.
2012. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kevlár már volt, minek kell ugyanazt elismételni, te is akarsz pirospontot?
2012. júl. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A kevláros cucc sem csodaszer... nekem is van, de időnként azon is képes átjutni valami (általában fémszilánk), és olyankor tesz jó szolgálatot a Slime.
2012. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!