Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mountenbike bicajra milyen...

Csiko19 kérdése:

Mountenbike bicajra milyen festést ajánlotok, azaz milyen színü legyen, és mivel, hogyan fessem le max.5000-em van rá?

Figyelt kérdés
lehetöleg egyszín, de frappáns egyedi

2012. jún. 29. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Írd rá nagybetűkkel hogy "Mountenbike", nagyon menő lesz.
2012. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kromofág kb1200ft

alapozó festék spray kb 1500

színes festék spray kb 1500


http://www.youtube.com/watch?v=lXpTqT6C67s&feature=related


amúgy van pl foszforeszkáló festék is meg ezer meg egy különleges színű nézelődj neten...

2012. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy pontostabb festési leírást kaphatok, olyantól aki ért hozzá/ csinált màr ilyet?
2012. júl. 1. 11:36
 4/6 claidheamohmor ***** válasza:

Én a régi acélvázamat festettem le (illetve kettőt is).

A tapasztalatok: a kromofág nem mindent hoz le szépen. a csepel apollóm gyári festését nagy táskákban hozta le, a turkálóban vásárolt vázam festését viszont elnyálkásította, kínszenvedés volt letisztítani. A másik meg az, hogy ha kromofágozás után nem tisztítod le/szárítod ki/égeted ki akkor a következő festést is jó eséllyel dobja le magáról :P

Aztán meg nem mindegy, hogy a váz miből van, acélra és alumíniumra más-más festék kell (szakboltban olyat kérj).

Ha a közeledben vállalnak homokfújást olcsón, érdemes elvinni. Amúgy meg smirglizni kell, finom csiszolópapírral festés előtt. Alapozni mindenképp érdemes, legalább egy-két réteget vigyél fel. A fedőfesték színéhez válassz alapozót, én piros fedőfesték alá fehér alapozót raktam, sötét szín alá barnát esetleg szürkét raknék. Az alapozórétegeket is finoman csiszolni, aztán portalanítani a kell a következő réteg előtt. Alapozás után jöhet a festés, több rétegben. Sprével szebb munkát lehet végezni, mint ecsettel. Egyszerre csak finom, vékony réteget fújj fel, hogy ne folyjon meg. A rétegek közt általában 24 óra száradási időt kell hagyni, ez rá szokott írva lenni a festék dobozára. Én mindenképpen lakkoznék is (a festékhez választva, szakboltban olyat adnak, ha kérsz), ez megvédi a festéket a kopástól, karcolásoktól. Az első festésem nem sikerült szépen, a türelmetlenség, a lakkozás hiánya, a kromofág miatt, meg olcsóbb festéket vettem, nem fedett szépen, stb.

Ami fontos, és célszerű: viselj legalább pormaszkot (filléres beruházás), esetleg védőszemüveget (műanyag vacak, praktikerben 1000 forint körül van). A vázról mindent, de tényleg mindent szedjél le! A középagyat is szedd ki a kormánycsapágyat is - a csészéket is! A kivett villáról a kormánycsapágy alsó kónuszát ne felejtsd el leütni! Csak a pucér váz maradjon! Szoktam látni a környékbeli bmx-es kisfiúkat, ahogy komplett biciklijüket lefújják sprével, hát látni kéne, milyen gány.

A szétszedés egyébként nem bonyolult, kis tapasztalattal gyorsan meg lehet csinálni, én, ha nekiugrok, az enyémet max. negyedóra alatt szétkapom.

A vázat akaszd fel. Esetleg van egy módszer, ha tudsz szerezni ingyen egy régi országúti kormányt, akkor azt leteszed a földre úgy, hogy a kormány stabilan megálljon, és a stucni felfelé nézzen, ekkor a felfordított vázat a nyeregcsőnél beleülteted a stucniba, és megáll.

Mindenképp vigyázni kell, hogy a szél ne fújja bele a még nedves festésbe a port meg a szemetet!

Világos helyen jobban lehet látni az esetleges hibákat, kimaradt részeket, és azt, ha nem egyenletes a réteg. A középcsapágyházba tegyél egy kis papírhengert, vagy ilyesmit, hogy a menetet ne fesd be.

Festheted két vagy több színnel is, éles határvonallal, vagy finom átmenettel, ez már a te fantáziádtól függ, a neten rengeteg ötletet lehet látni. Mindig a világosabb festékkel kezdd, aztán jöhet rá a sötétebb.

Ennyi jutott eszembe most :P

2012. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 claidheamohmor ***** válasza:

...ja, a zsírtalanítás is fontos, festés előtt (foltbenzin, hígító. A foltbenzin jobb, azzal a festékrétegeket is zsírtalaníthatod).

Ha több színnel festesz, a maszkoláshoz ragasztószalagot (maszkolószalag, szigszalag - ne legyen nagyon erős a ragasztója) lehet használni, nagyobb felületek maszkolásához meg újságpapír vagy nejlon + ragasztószalag kombót.

Aztán meg van lehetőség a szinterezésre, vagy eloxálásra, nem tudom, hová való vagy, de BP környékén vannak cégek, amik ilyet is vállalnak. (én debreceni vagyok, itt ezt lesz@rják a helyi vállalkozók, nekem maradt a házi barkács, vagy az autófényezők, akik közül akiket néztem, drágán dolgoznak, és mivel nem autó "csak" bicikli nem is mindig csinálják meg szépen)

2012. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszónöm a válaszokat, így már menni fog. :)
2012. júl. 3. 09:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!