Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha van egy első, hátsó fékes...

Ha van egy első, hátsó fékes agydinamós bicajom, ami nem kontrás, át lehet alakítani kontrássá?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 02:31
 1/6 A kérdező kommentje:
agyváltós, nem agydinamós-bocsi
2012. máj. 29. 02:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Másik agy kell bele, és át kell fűzni a kereket. Nem tudom, mennyibe kerül, attól is függ, hogy hány sebességes.
2012. máj. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 claidheamohmor ***** válasza:

Ahogy írták, át. De minek? A szabadonfutós agyváltó az egyik legjobb találmány, amit a kerékpárgyártás kiizzadt magából. Léteznek egyébként kontrás agyváltók is.

Vagy gyenge a kezed a hátsó fék behúzásához? Vagy mi a baj?

Hátha meg lehet oldani csere nélkül is a dolgot...

2012. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gyereknek kell.
2012. jún. 1. 00:39
 5/6 claidheamohmor ***** válasza:

Ja, értem. Amikor 5 éves voltam, én sem tudtam behúzni a hátsó féket, nagyapám kicserélte kontrásra :D

Tényleg csak úgy megy, hogy veszel egy kontrás agyat, és arra átfűzeted a kereket. Ha a új agy paraméterei (küllőkör, lyukszám, peremtávolság, stb.) megegyeznek, akkor nem kell új küllőket venni, egyéb esetben igen. Ha szerencséd van, a láncvonal is jó lesz, ha váltós bicikli, akkor a helyzet bonyolultabb (főleg, ha első váltó is van). Nyilván pénzbe kerül a művelet. Egy kontrás agyat szerintem már olyan kétezerért megkapsz, jó esetben fogaskerékkel, küllők darabja olyan 30-40 forint (valószínűleg neked 36 db kell), a meglévő küllőanyákat, felnit, felniszalagot, külső-belső gumit, tengelyanyákat valószínűleg fel lehet használni. Plusz a fűzés, centrírozás munkadíja, ha nem te csinálod. Ez pár ezer forint.

2012. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 claidheamohmor ***** válasza:

ööö, jut eszembe, tényleg írtad, agyváltós, nem láncváltós, akkor egy kontrás agyváltót célszerű venned, főleg, ha ugyanannak a gyártónak ebből a típusából van olyan. Pl. a Shimano 3-as, 7-es, 8-asaiból van szabadonfutós, kontrás, görgősfékes és tárcsafékes is.

Sturmey Archerből van szinte ugyanolyan kialakítás kontrás és szabadonfutós is. Egy 3-as Shimanot megkapsz olyan 10-12 ezerért, újonnan. Lehet, hogy érdemes a használtcikk piacon is körülnézni, esetleg egész kerékpárért is, amiben kontrás agyváltó van, és kicseréled köztük a két agyat. Vagy a legolcsóbb, amit írtam, hogy egysebességes kontrást csinálsz a gyereknek.

2012. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!