Mit lehet tenni az ellen, hogy a kerékpárnyereg kinyírja
a hátsóm?
Figyelt kérdés
Szeretek bicajozni, de néhány km után már úgy töri a nyereg az alső berendezésem, hogy alig tudok rajta ülni.
A biciklimen közepen szélességű a nyereg, vettem rá zselés üléshuzatot, de így sem jobb. Vegyek ergonómikusabb nyerget, puhát, vagy a bicajos nagdrág erre lett kitalálva? Azt mondjuk nem nagyon szeretném, mert, ha bicajozunk, akkor sokszor le is szállunk és besétálunk különböző helyekre, nem szeretnék kitömött fenékkel járkálni. Egyébként is furcsán néznék ki, mert van rajtam némi felesleg. Az is mondták, hogy rossz a technikám, mert kényelmesen tekerek és a fenekemre nehezedem inkább, de én csak így tudok hosszú távon.
2008. ápr. 24. 07:50
1/8 anonim válasza:
Nem tudom, mióta űzöd rendszeresen ezt a sportot, de ha nem túl régóta, akkor van egy ötletem. Várj! Tapasztalatom szerint amikor egy ideje nem bicajoztál, akkor az első 1-2 (de he nem rendszeres, akár 3 hét is) elég fájdalmas lehet. Aztán megszokja a feneked az ülést, és egyszerűen elmúlik.
2008. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
A biciklis nacit erre találták ki, de azért tényleg nem a legjobb, ha sétálsz is benne. Amúgy tényleg hozzászokik a nyereghez a feneked 1-2 hét után. Ha nem tekersz rendszeresen, akkor viszont nem fogja megszokni egyhamar. Sztem próbáld meg másik nyereggel. A jobb boltokban a csípődhöz, fenekedhez való méretűt adják. Persze nem ilyen nagy áruházakra gondolok, hanem kimondottam KERÉKPÁR SZAKÜZLETRE. Amúgy nekem zselés van és nagyon kényelmes. De én rendszeresen tekerek és hozzászokott a fenekem :)
2008. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos tényleg nem rendszeresen kerékpározunk, nyáron jó, ha havonta 1-2 alkalommal. Van otthon szobabiciklim, csak azon sem tekerek rendszeresen, pedig gondolom azon is edződnék.
2008. ápr. 25. 09:01
4/8 A kérdező kommentje:
Még azt nem tudom, hogy a bicajos naci, vagy ergonómikus, szélesebb ülés a jobb-e. Közben kitaláltam, hogy a nadrág fölé a derékra lehetne kötni lazán valamit, takarásképpen, ha leszállok a bicajról.
2008. ápr. 25. 09:04
5/8 anonim válasza:
Szia, ugye lány vagy? Akkor azt tanácsolom, hogy vegyél egy kicsit szélesebb nyerget. Még így is fogja az első egy, max két alkalommal törni a popsid, de utána arra a nyárra már "megedződsz". Én most hétvégén voltam túl a "szoktatáson", pont ezen gondolkoztam kerózás közben, miért fáj minden tavasszal újra a fenekem :) De ma már minden oké. Sok sikert!
Ui. én is kényelmesen tekerek, a barátom szerint vihognak rajtam a járókelők, micsoda csigatempó! De kit érdekel?
2008. ápr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen lány vagyok, vasárnap már meg is vettem a széles nyerget, miután jól megvizsgáltam a bicajos sortokat. Kevésbé bíztam abban a kis szivacsbetétben, mint a széles nyeregben. Ezután, hogy már Te is ezt írtad, mégjobban örülök a választásnak. Most a hétvégén ki is próbálom. Ezzel egyébként az öltözetem is kötetlenebb lehet. Mégegyszer köszi a válaszokat.
2008. ápr. 29. 07:57
7/8 anonim válasza:
Szia
Vegyel nöi nyerget. Vannak elegge olcsón is Pl a X-mission Juliet a kedvesemnek nagyon bevalt, vagy vehetsz ( de külfödröl rendeld, sokkal olcsóbb ) Selle Italia noi nyerget, minden testben agyon dicsérik öket ( föleg a nöieket ) ès nem mindegy hogy mire akarod használni a bringát, sportos tekerésre jobb a kemény jó nadrággal, a városban inkább zselés puha, de az a hajtáhatékonyságot csökkenti ergó jobban fáradsz. Ha terepezel jobb a titán sines, mert kissé csökkenti a rezgéseket, és az sem mindegy milyen nyeregcsövet használsz.
Ha komolyan sportolsz megéri befektetni titán vagy karbon nyeregcsöbe es titánpalcas (karbon vagy üvegyszállas testü) nyeregbe. Ha napi 30 km alatt tekersz akkor csak a nöi nyereg! ha nem akkor +30e de akkor 60-70 km terep után sem fáj a hátsó és csak a tüdöd és a combod határozza meg mennyire élvezed a tekerést.
2008. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, én ugyan nem bicajozok túl hosszú távokat, és tényleg csak alkalmanként. Már megvettem a széles, puha nyerget, azt az olasz tipusút, amit fent írtál, és nagyon bevált. Egyáltalán nem fáradtam el ugyanattól a távtól, mint előtte keskeny nyereggel. Amin még változtattam, az a cipő, mert mielőtt egy jó nagy kényelmes futócipőt nem húztam, a lábam is szétment, mert a kisebb cipőben, ahogy előre csúszott a lábam, az ujjaim is kipurcantak. Erre szerintem sokszor nem is gondolunk, hogy a kerékpáron is fontos a kényelmes cipő.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!