Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell leszedni Shinamo...

Hogyan kell leszedni Shinamo MF-TZ21 fogas koszorút?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném leszedni a hátsó tengelyen a fogas koszorúmat, de nem tudom, hogy hogyan szedjem le. Speciális szerszámom van, de nem mozdult meg semerre a a koszorú belső csavarja.


Ebben kérnék segítséget tőletek!



2012. máj. 15. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Helló

hogy próbáltad,Ráfogtál villáskulccsal a speciális szerszámra vagy befogtad a szerszámot a satuba és a kereket használtad erőkarnak?

Ilyened van? [link]

könnyű összetéveszteni a kazetta leszedőssel

2012. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A középső tengely csövem meggörbült, és a golyókat is akarom zsírozni ami a koszorú alatt van.


Befogtam a lábam közé és villáskulcsal próbáltam csavarni.

Satuba nem fogtam be. Megpróbáltam lánc fogóval is.

De a kereket fogtam mindig, és a középső tengelyre próbáltam erőt hatni.


Ezzel próbálkoztam:


[link]

2012. máj. 15. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem is volt régebben hasonló gondom csak nem volt satum és villáskulccsal nem tudtam akkora erőt kifejteni és elvittem bicikli boltba ,ahol leszedték 150ftért.

Szerintem ha van satud próbáld azzal, ha nincs akkor a közeli bicikliboltba leszedik,visszarakni pedig feltudod láncostorral

2012. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, befogtam satuba, de sajnos így sem sikerült kinyitnom. Félek attól, hogy elgörbül a kerék és kreálok bele egy nyolcast.
2012. máj. 15. 23:43
 5/7 anonim ***** válasza:
satuba fogod a szerszámot, ráteszed a kereket, egy havert megkérsz, hogy terpeszkedjen rá és tekered a kereket, de mint az állat :) a racsni iszonyat ráhúzódik az agyra bringázás közben.
2012. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem satuba fogva viszonylag könnyen le szokott jönni. Befogom a szerszámot a satuba, rárakom a kereket, aztán egy erős "kormánymozdulat" balra és már le is jött. Pedig lány vagyok, szóval nem egy izompacsirta. Lehet, hogy nem volt megzsírozva a menet, mielőtt ráhajtottad a racsnit?
2012. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Beraktam a szerszámot és egy kalapáccsal izomból a kulcsra ütöttem és jééé. :D Igaz, hogy először a földet ütöttem meg, gondoltam kell neki is egy pofon :D

A tengelyt nem zsíroztam meg, lehet megkellet volna. De legalább szépen le tudtam pucolni a fogaskoszorút.

2012. máj. 18. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!