Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora lánckerekek léteznek?...

Mekkora lánckerekek léteznek? Lehet-e az eredetinél nagyobb lánckereket felszerelni?

Figyelt kérdés

Hauserem van, munkába és néha rövidebb túrákra járok vele, viszont nem vagyok elégedett a nehézségével és ezzel együtt a sebességével. Alföldön lakom.


Lehet, hogy hülye a kérdésem, eddig csak használtam a biciklit, de most kezdett el érdekelni valójában.


2012. máj. 14. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Mekkora a legnagyobb áttételed? (pl. 44-11)
2012. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Az általam ismert korlátok a következők:

Előre 52 fogúnál nagyobbat nem nagyon láttam, tipikus kiosztás az 52-42 két tányéros és a 28-38-48 három tányéros esetben. Talán van 18-28-38 is. Bizonyos bicikliken gond lehet, hogy leér a lánctányér - ez vázgeometriától függ.


Hátulra menetes racsninál 14 fogú a legkisebb, kazettásnál 11. Az újabb biciklik jellemzően kazettásak, a régebbiek menetesek, de vannak kivételek. Az egysebességes más, de ott is hasonlók a határok.


Számold meg a fogakat, és megtudod, mit lehet tenni.

2012. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a nehézségét és az alföldi használatot írtad, én javaslom, hogy próbáld ki egysebességessé alakítva. Átlagos, vagy kicsit pörgősebb lábbal 38-15 áttétellel 25-30as tempót lehet menni. Hajtókar nagy tányérja helyén maradjon a 38as, hátul, ha kazettás hátsó agyról van szó, fogaskoszorú le, hézagológyűrűk, a lánckerék és a fogaskoszorú kiskereke, mint menetes vég megy rá. Hézagolókkal be kell lőni, hogy egyenes legyen a lánc. Feszítésnek fent kell hagyni a váltót, ha végállítócsavarokkal sikerül belőni, akkor bowden, váltókar sem kell. Ha menetes, akkor... ilyet még nem csináltam, de felraknám az egysebességes racsnit és a hajtókaron próbálgatnám optimális helyen elhelyezni a lánctányért. Kb. egy kilót lehet a fenti dolgok elhagyásával nyerni.

Ahogy a 2. válaszoló leírta, az úgy korrekt, a fő kérdéshez nem is tudok többet hozzátenni.

2012. máj. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 claidheamohmor ***** válasza:

52-nél van nagyobb (53,54). A két tányérosoknál 52/42 mag valami hülye okból kifolyólag manapság inkább 52/39. Három tányérosoknál meg 52/42/30. És ez országútinál van. Merthogy montinál 48/38/28-ast vagy 42/34/24-est szoktak feltenni. Tányércsere helyett olcsóbb a fogaskereket cserélni, most persze nem írtad, hogy egysebességes, vagy váltós biciklid van-e. Persze azt is lehet, hogy a három tányéros montis hajtóművedet lecseréled egy 52/42-es két tányérosra, csak akkor első átdobót is cserélned kell. Meg számold ki a láncvonalat. Számos lehetőség van rá, hogy kiéld a kreativitásodat. (És, ahogy írták, csinálhatsz egysebességest is)

Olyat még nem láttam, hogy leér a lánctányér... hova is? :) Esetleg arra figyelj, hogy a láncvillába ne érjen bele.

2012. máj. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 claidheamohmor ***** válasza:
Ja, a 14-es fogaskeréknél meg az a helyzet, hogy: egysebis menetes racsnisból azt hiszem 16-os a legkisebb (ne tévesszen meg, hogy a menetes racsnis sorokon 14 a legkisebb!). 14-est kapsz, de kismenetes BMX racsnit, és azt nem fogod tudni feltenni. Kazettás agynál más a helyzet, mert ott, amennyire tudom, 11T a legkisebb.
2012. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elöl általánosan a compact országuti 50-34, 52-36, 46-36, hagyományos lyukkörnél 52-42, 53-42, 53-39, triplánál 52-42-30, 53-39-30, de minimum 39es, maximum 60as tányért rakhatsz fel (asszem 60asnál nem is gyártanak nagyobbat szériában, 60asat is asszem csak a kcnc, de 55ig a shimano és a campa is csinál), montinál a legerteljedtebb a 42-32-22, 44-34-24, trekkingnél pedig a 48-38-28 de itt is számtalan kombináció előjőhet 22és 48as fogszám között..hául kazettásnál bármi lehet, 11 és 36fog között, de a capreoba van 9-26os 9sebességes kazi is de azt csak capreo aggyal használhatod, valamint shimanoba van olyan menetes racsni aminél 11t a legkissebb, de ritkább a fehér hollonál, amit mindenhol kapsz az a tourney racsni 14-28, megarange esteén 14-34t-vel, de a bbb a zoggie és a sunrace gyárt 13as legkisebb lánckerekü 7es, 8as racsnit is, de rohadt drágán...legjobban, legköltséghatékonyabban akor jársz ha felraksz egy 48-38-28as trekking hajtást, mivel hauserbe nem nagyon láttam még menetes agyat, szóval csak a racsni marad, ha viszont kazisra váltasz többe kerülne egy új hátsó agy plussz kazi plussz füzés, mint egy alap olcsó de használható hajtás.......
2012. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!