Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár vásárlását tervezem,...

Kerékpár vásárlását tervezem, de még nem volt "jó" kerékpárom, mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
városban használom és kisebb-nagyobb(40-100km,új bringával ez biztos nőne) egynapos túrákra is járok.Cross bicikliket nézegettem.Olyan kellene ami nem gagyi(nyilván) és nem is a nagyon drága kategória, max 100ezret szánok rá.Ha van ötletetek, írjátok meg!:)

2012. máj. 11. 17:33
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és olyan ami rendesen elbír (90kg) és nem megy tönkre alattam illetva ha patkázok vele.
2012. máj. 11. 17:37
 2/7 claidheamohmor ***** válasza:

A padkázást felejtsd el. Tanuld meg legalább a kormányt megemelni tekerés közben, nem nagy kaland, meg áthelyezni a testsúlyodat a hátsó kerékről az elsőre. Még ha bunnyhoppozni nem is tanulsz meg :D

Én annyira a járdázást sem ajánlom, és kreszt mindenképp nézd át. 100-ból jókat ki lehet már hozni. Márkát felesleges íde írni, a Csepeltől a Cube-ig, tökmindegy, általában kapsz egy 6061-es aluvázat, egy 15-25000 forintos teleszkóppal. 100e-ből én azt nézném, mennyire összeszedett az alkatrészcsalád, ami rajta van. Értem ez alatt, hogy sok helyen vakításnak feltesznek valami shimano váltót, hozzá suntour vagy más váltókart, vagy hajtóművet, satöbbi. Én azt szeretem, ha legalább a hajtás-váltás (így együtt) homogén. Ez azt jelenti, hogy egy gyártóé legyen a hátsó váltó, akkor már az első váltó is, mert miért ne, és a váltókhoz tartozó váltókarok. Ehhez a hajtómű is legyen kompatibilis, meg a hátsó fogaskeréksor. Ennyiből már illik hátul egy kazettás agynak is lenni. Példa: hobbihasználatra már egy Shimano Acera szet is jó neked, de szerinem egy 100-asba illene hogy beleférjen egy Alivio szet (de azt hiszem, nem fog).

Az, hogy keverik az acera/altus cuccokkat, az annyira nem gáz, mint ha a shimano váltódhoz hozzácsapnak egy hoki váltókart, esetleg a hajtúműveken szoktak még spórolni, általában a működést nem akadályozza. A különbséget azért érezni lehet egy kevert alkatrészekből (a spórolás jegyében) épített bicikli, és egy remekül összerakott és beállított gép közt. Egy szó, mint száz, én erre figyelnék, egyébként Csepel, Merida, Gepida, Kross, ami így eszembe jut 100 alatt, esetleg Kelly's, Neuzer, Hauser (de ez utóbbiakról megoszlanak a vélemények) A Trek, Cube, Scott, ezek úgy a határon mozognak, de inkább pár ezerrel több, aztán Cannondale, Kona, Bianchi, de ezek drágábbak. Attól függ, hol akciós.

Bár láttam valamelyik webshopban egy Kona Firemountaint kb. 95-ért, 7005-ös aluvázzal, kevert Acera/Alivio cuccokkal, Suntour hajtóművel, ez már egész jó ennyiért (most kicsit ellentmondok a fentieknek, de ez így még belefér). Rock Shock Dart teleszkóppal. Pár évig ki fog téged szolgálni egy ilyen. Egyébként a 29er bringák egyre divatosabbak, kb. ebben az árkategóriában vannak ilyenek is (csepel, kross, pl.).

A biciklivásárlásba a lakat árát mindig számold bele! 10000-nél kevesebbet soha ne költs lakatra!

Lakatról okosságok: [link]

Egyelőre ennyi.

2012. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudsz esetleg egy cross bicikli merev villával?(jó minőség)
2012. máj. 12. 17:03
 4/7 claidheamohmor ***** válasza:

Fú, hát így nem nagyon, nekem úgy tűnik mindegyikbe telót szerelnek, általában a suntour 10-25e forintos darabjait, ehhez képest az a rock shock darts1 nem is rossz. A sunturokról vegyes a vélemény, modelltől is függ, valaki sokáig tudja használni, valakinél egy-két év alatt kikotyogósodik, vagy egyéb baja lesz. Merev villát, ahogy én látom, inkább a fitness, ciklokrossz gépekbe raknak (meg az országútikba, meg BMX-ek ezerféle változatába, meg a hagyományos bringákba).

100-ból amúgy valami fasza használtat is lehet nézni.

2012. máj. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 claidheamohmor ***** válasza:
Jut eszembe, 29-eseket is nézhetsz...:)
2012. máj. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
néztem 29est is de 100 fölött kezdődik.láttam egy csepelt 102ezerért, de abban tourney váltó volt az meg elég gagyi (szerintem), de még nézegetek,mert megtetszettek ezek is
2012. máj. 13. 11:18
 7/7 claidheamohmor ***** válasza:
naja, hát belépőszint, de hajtod egy darabig, aztán később kicsréled egy Aliviora, esetleg Deorera. Vagy ha találsz valahol használt, jó állapotú komplett szettet, mert valaki pl. az alivioját deoréra, vagy a deoréját XTR-re cseréli, vagy mittomén, és megszabadul a régitől, akkor megveszed rá :)
2012. máj. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!