Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy 9-es fokozatú biciklivel,...

Egy 9-es fokozatú biciklivel, nagyjából vízszintes országúton mekkora maximális végsebességre lehet betekerni?

Figyelt kérdés
montival és országútival (mindkettőre kiváncsi vagyok)
2012. ápr. 8. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
mi az hogy 9-es fokozatú bicikli?
2012. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
montival kb. 55-60 sikerült nekem. De outival biztos több, mert annak nagyobb az áttételezése.
2012. ápr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Montival 50-60km/h


Országútival 70-75km/h


Országútival autó mögött szélárnyékban még a 123.6km/h-át is.

2012. ápr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! annyira jó lenne száguldani!! ha lesz pénzem veszek országútit! Lakott területen kötelező az 50km/h -t minden járműnek betartani, és eddig amikor biciklistákat láttam rendes szerkóban országútival, hát nyilván nem maximumon tekertek, de hát nem is kell feltétlen hajtani mint az állat. Majd én fogok! :) Persze csak óvatosan.
2012. ápr. 9. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Biciklivel azért már 40 km/h körül is eléggé száguldás-élménye van az embernek (mert nincs karosszéria, ami elvegye ezt az érzést). Viszont a fék se tud annyit, mint egy autóé, úgyhogy ha 40-nél vagy afölött történik valami, akkor már csak a Szentlélekben bízhatsz.


Az én kedvenc helyem száguldozáshoz (kb. az egyetlen hely az országban, amit kellően biztonságosnak találtam erre a célra) a Kapolypuszta-Kőröshegy közti útszakasz. 2x1 jó széles sáv, jó útminőség, 0 forgalom, mindkét oldalon hegy (tehát nem úgy, mint egy tipikus mecseki úton, hogy jobbra hegy, balra szakadék).

2012. ápr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

Lakott területen 40 km/h

Kerékpárúton 30 km/h

Gykpúton 20 km/h

Lakott területen kívül sisakban 50 km/h, anélkül 40 km/h


efelett gyorshajtás. A KRESZ mindenkinek kötelező -még a kerékpárosoknak is...

2012. ápr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!