Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy tudok biciklis táskát...

Hogy tudok biciklis táskát csinálni? Lehet külön olyan "rögzítő cuccot" kapni, amivel fel tudom erősíteni a bicaj csomagtartójára?

Figyelt kérdés
Van egy csomó táskám és nem vennék még egyet, ha nem muszáj. Bevásárláshoz, kisebb túrákhoz szeretnék csomagtartóra, oldalra szerelhető táskát, de ahogy néztem, elég drágák (nekem). Van valakinek ötlete, hogyan tudnám a sima táskát átalakítani? (azon kívül, hogy 10-szer körbetekerve rápókozom a csomagtartóra :) )

2012. ápr. 3. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Varrsz a hátára egy "fület" és arra is, a táskára is öntapadós csíkot.
2012. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értem most mi a gond.

Van csomagtartód, de nem tudod ráerősíteni a csomagot? Az hogy lehet?

Vagy csomagtartód sincs?


Mindkettőt meg lehet oldani olcsón. Én egy nagy zsákot javaslok, amibe minden cuccot beleteszel, a zsákot jól zárd le és úgy tedd a csomagtartóra(gondolom hátul van).

Vegyél egy olyan 3 m hosszú gurtnidarabot, azt a felénél hajtsd össze. Így a felénél tekerj egyet rajta a nyeregcsőnél, majd a gurtni két "szálát" hajtsd rá a csomagra, jó erősen húzd meg, és alulról megint kösd oda a nyeregcsőhöz. Én így tettem meg több száz kilométert. A probléma vele csak annyi, hogy ha valami kell a zsákból, akkor hosszadalmas levenni, kipakolni, újrakötözni, de mégis egyszerű, nem kell gumipók, az amúgy is veszélyes egy kicsit. A legnagyobb gond ezzel az lehet, hogy meglazul, ha rosszul kötöd oda és le kell szállni meghúzni.


Ha meg csomagtartód sincs, lehet azt hegeszteni is, és megcsinálni levehetősre. Az egyik részét a nyeregcső csavarjánál rögzíted (egy alátét kell) a másikat pedig a hátsó kerékagynál hasonló módon. Túra végeztével pedig le lehet szedni.

2012. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Keress a környezetedben egy nyudgíjas táskavarrónőt, aki otthon dolgozgat. Elkészíti azt ,ahogy megálmodod. Tapasztalatból mondom, nagyon hasznos és pénztárcakímélő néha felkeresni :)
2012. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
bőrdiszmű kellékesnél lehet kapni mindenfaja ehez szükséges cuccot.
2012. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!