Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen vastag egy V-fékes...

Milyen vastag egy V-fékes fékpofa? Az enyém már kopottnak számít?

Figyelt kérdés

A biciklimen patkófék vagy más néven V-fék van. 1-2 éve azt vettem észre, hogy már teljesen húzom a fékkart és alig fékez valamit az első fékem. Be lett állítva, és most megint ez a hiba. A féknél van egy ilyen kis fekete gumi (a bovdenen a kerék fölött vízszintes irányba mozog)) amit ha húzok, akkor már teljesen összeszorítja a bovden (remélem tudod, hogy mire gondolok) és nem tudom, hogy ez normális-e? A biciklim 3 éves, és eddig csak 1 defektje volt,(HA jól emlékszem) Az amit lerajzoltam, annak a tetején vannak azok a kiálló gumik, és azok nekem olyan kb 4-5mm vastagok! ( csak a kiálló gumi rész) Ez még jó állapotnak számít?



__ __

__! __! !___

!______________!


2012. márc. 26. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Tévedsz! A patkó fék és a V -fék teljesen más. A V - féknél vannak tüskék (3 db lyuk) ahova beakaszhatod a pillangókat és teljesen más alakja van , mint a patkó féknek. Utobbi egyébként többek között outikon használatos még a V- fék montikon. A gumi , elsősorban a bovdent védi , én inkább a fékbetétek kopottságát ellenőrizném, sokkal inkább az lehet a baj.


[link] ez egy V fék.



[link] Ez pedig patkó fék.

2012. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alex Fly ***** válasza:

SZVSZ ha 3 éve van meg a keró, akkor a pofák már régen megértek a cserére...

Én olyan félévente-évente mindenképpen cserélni szoktam őket nemcsak a kopás miatt, de a gumi is öregszik.

2012. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!