Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Átállás biciklivel való...

Átállás biciklivel való közlekedésre?

Figyelt kérdés

Milyen bicikli és felszerelés ajánlott (viszonylag jó áron) abban az esetben, ha egy 15-20 km-re lévő városba akarok rendszeresen betekerni illetve a városon belül is használni.

Menetidőben menyire számítsak kezdetben rég kerékpároztam, de jó alapkondícióban vagyok és idővel mennyire tervezhetem a menetidőt? (Középtempóra értendő)


2012. febr. 27. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképpen egy országuti vázas bicót válassz, 28as vékony kerekekkel, lehet single speed is (ha nincsenek emelkedők) ilyen keró 50ezerből simán kijön, könnyű és gyors, 30km/h átlagot simán lehet hozni vele.
2012. febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is singlespeed bringát javaslok, van kb. 1300 Ftért gyorsan leszedhető kis méretű első-hátsó villogó ami ilyen gumipántos (ridebikeban vettem) meg én farmerra teszek ilyen műanyag pántot, hogy ne lobogjon. Valami fasza lakat mindenképpen legyen (valami rendesebb kryptonite vagy abus ulakat vagy lánc) persze ha nem tudod irodába/suliba felügyelt helyre vinni. Átlagos vagy annál kicsit jobb kondival szerintem 30as átlagot lehet max nyomni városban ha nem szabálytalankodsz:D Sapka, kesztyű, vastagabb gatya vagy ilyen jéger alsó mostanában nem árthat.
2012. febr. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazából kezdetnek megfelel egy alap bicaj, felesleges 100 ezrekbe gondolkodni , 10-15 ezerért már lehet venni jó állapotú gépet , ami elvisz oda ahova kell. Nekem is naponta ennyi a távom viszonylag sík úton, Kb 15 max 26 perc alatt megteszem (attól függ van -e szembe szél, piros lámpa )de azért 25 néha 30 km/h átlag megvan.A kresz szerint kell felszerelni a bicajt .Tehát kell 1 db visszapillantó,első kerékre prizma, lámpák, láthatósági mellény és saját igény szerint nem árt ha viszel magaddal valami szénsavmentes innivalót.

Én ennyiből vettem meg a kötelező kiegészítőket:

Tükör:1000 Ft

Lámpa szett:(első, hátsó) 1500ft

prizma: 250 ft

Mellény:400 Ft . Nem nagyon szokták ezeket ellenőrizni a rendőrök , de ha van akkor legalább ha akarnak sem tudnak kötekedni.

2012. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Utolsó én is a használtak közt nézelődök.
2012. márc. 3. 15:06
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Kb egyetértek az előttem írókkal. Régebbi outi vázat vennék, közlekedéshez a magasabb pozíció miatt egyenes vagy bullhorn kormánnyal. Ami sztem fontos: masszív, duplafalu felnik (Vuelta Airline4, Mach1 RoadRunner vagy a "filléres" Altrix Spyder), ezeket jó küllővel (DT, SAPM) fűzve elpusztíthatatlanok a kerekek. Egy garnitúra olcsó Conti Sportcontacttal (28-622) szinte örökéletű és jól futó kereket kapsz. A váltót én nem tartom teljesen feleslegesnek -sokszor jól jön. Legalább addig, amíg kitapasztalod, hogy számodra melyik a leghasználhatóbb áttétel (könnyebb váltani, mint racsnit/tányért cserélni).
2012. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!