Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vásároljak,...

Milyen kerékpárt vásároljak, ha nyaranta napi 50 km-t kell tekernem?

Figyelt kérdés

Nincs sok pénzem rá, viszont annyira sz*rt sem akarok venni, ami alig bírja.


A terep sima egyszerű kerékpárút lenne, kisebb-nagyobb emelkedőkkel.


2011. dec. 11. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
ha napi 50-et le kell tekerned, akkor 100-alatt semmiképp se vegyél bringát a tartósság miatt
2011. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, egyértelmű.
2011. dec. 11. 18:54
 3/4 -Fremen- ***** válasza:

Nem feltétlenül az ár a mérvadó. A léyneg hogy erős és könnyú országúti legyen vékony gumikkal és nagy fogaskerekekkel. Ha használtan meg tudsz csípni egy jót, akár lehet 100 alatt is, és jól bírhatja. De csak akkor ha szervízelve van félévente vagy te magad karbantartod. És persze nem zúzod szét olyan terepen amire nem tervezték. Azt ajánlom hogy nézz körbe több boltban is, ne vedd meg az elsőt, amit ajánlanak.


A Gepida például egy igazán tartós hazai termékcsalád, ha csak utazni akarsz akkor őt ajánlom [link]

Ha szállítani is akarsz rajta, akkor csomagtartós trekking kategória. De ezek a legújabb modellek, használtan nem hiszem hogy ezeket könnyen megtalálod. Van még magellán, szintén hazai termék, tehát jó alkatrészellátás.

2011. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadó elég szép, és komoly bringát linkelt.


Szerintem 100 000.- Ft alatt is találhatsz megbízható, kényelmes, könnyű, és gyors, (bár kinek mi a gyors) kerékpárt.


Nekem egy fixim van, egy Csepel Royal 3***


Lehet SS (Single Speed) módban hagyni, alapból ilyen módban van (szabadon futó), de ha kiszeretnéd élvezni a fixi adta élményeket és lehetőségeket, átrakhatod örök-hajtó módba.


Sokan emiatt az örök-hajtás miatt, ami azt jelenti, hogy a lánc és a hátsó agy között közvetlen kapcsolat van, leszedik a fékeket és örülnek a fejüknek, hogy megszegték a kerékpározás alapvető szabályzatát ami így szól:


"A kerékpárnak legalább két, egymástól független fékrendszerrel kell rendelkeznie."


Szóval én nem bántam meg, hogy ezt a kerékpárt vettem. A súlya 10,4 kg. Nekem ezelőtt a bringa előtt, egy MTB-m volt, és elég durva gumik voltak rajta, ezért nem-is csodálkoztam hogy pusztán egyszer kétszer kaptam vele defektet. Annyi bajom volt vele, hogy városba elég lassú és túlságosan nagy. Megvettem az imént említett fixit, és csak néztem, hogy ugyanazzal az erővel kétszer gyorsabban haladok, viszont arra számítottam, hogy a vékony kerekek miatt sokszor defektet fogok vele kapni...ÉS NEM...már 1.5 éve használom (néhány kivétellel naponta), és már volt vele sok-sok olyan helyzet, hogy azt-mondtam, na most aztán tolhatom haza, de egyszer sem kapott defektet.


Volt, hogy elég magas útpadkának hajtottam neki, olyan 20 km/h -val, nekem fájt de a bringának nem, aztán volt többször is (mivel itt lakom a környéken), hogy a Népligetnél a fradi-meccs utáni az utakon hagyott 5cm magas üvegszilánkokon tekertem haza...szóval azt kell mondanom, hogy nagyon megvagyok vele elégedve. Én naponta olyan 35 km-t tekerek (van hogy többet is), és nagyon megbízható, és mindenek mellet, nagyon szép.


[link]


Remélem tudtam valamennyit segíteni!


Szép napot!

2012. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!