Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringa fanok, ezek mit jelente...

Bringa fanok, ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem hogy mit jelentenek ezek a rövidítések illetve kifejezések a bringásoknál: dirt, freeride, downhill, trekking, cross country, XC, CC ?
2011. aug. 9. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy benne, de valamennyit konyítok.

DH: Extrém sport, össztelós szörnyekkel (:D) le a hegyről

Freeride: A BMX csak kicsit nagyobb...hmmm..hogyismondjam, nagyob gépekkel, és kicsit más trükkök.

Cross Country: Az a mezőn, országuton városon keresztül" bicikli

XC: Egy versenyág montikkal, ugratokkal,

A többit most hirtelen nem tudom.

Amúgy van egy "biciklimag" nevű oldal, ott nagyon sok dolgot találsz, illetve youtube.

Remélem segíthettem :)

2011. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bix ***** válasza:
100%

dirt: épített földes ugratókon trükközés. a bringákon ált csak hátsó fék van, vagy az se, bmx vagy spec dirt vázakra épülnek, ezek rövidebbek mint a montik, és a nyereg is lennebb tolható hogy a trükkök közben ne zavarjon a levegőben. pl [link]

ilyen pályán [link]


freeride: valahol félúton van a downhill és a dirt között. downhill fele azért hajlik mert van benne sok hegyről lefele eresztés, de az ugratók miatt a trükközés, a stílus is szerepet játszik benne. általában össztelós gépekkel űzik mivel ugye hegyről lefele is kell jönni pl ilyesmi [link] de mivel a levegőben egy downhilles vasat nehéz mozgatni ezért ezek kicsit ki vannak könnyítve. sokan merev hátsó villával nyomják, és csak első teló van, szerintem az azért necces már.


downhill. ez egy érdekes rész. a biciklik geometriája miatt kb felvisznek valahogy a hegyre, mert baromi nehezek, és fölfele egyszerűen képtelenség sokáig tekerni, viszont lefele ami belefér kategória. szigorúan össztelós vasakkal pl vele [link]


duplavállas első teló, hosszú rugóutak, hatalmas vastag kerekek... csak és kizárólag hegyről LEFELE jó, de arra verhetetlen... trükközni értelem szerűen egy ilyennel csak korlátozott mértékben lehet.


trekking: félút a monti és az országúti bringa között. túragépek ezek, csomagtartóval, 28-as kerekekkel, vékonyabb gumikkal, stb. hosszútávra, nem feltétlenül hegyek közé, de azért a földúton se kell félteni


cross country: hegyen völgyön városon bármin át. ez az igazán jó montik legjobb felhasználása. hosszú túrák leginkább földes utakon, ösvényeken.


xc: ugyanaz mint a cross country.


cc: országúti gépek vannak itt, hosszú távra, nagy áttételezéssel, vékony gumival

[link]


pl

2011. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :D
2011. aug. 9. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!