Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elkopott a hajtókaromban a...

Elkopott a hajtókaromban a menet ami a pedált tartja mit lehetne vele csinálni?

Figyelt kérdés
mert holnap lesz egy nagyobb túrám és nincs időm de inkább pénzem hogy vegyek egy újat mit lehetne ideglenesen csinálni vele hogy ne essen ki a pedál? mert a szomszéd behegesztené de nem tudom jó ötlet -e? valami más megoldás nincs? SÜRGŐS! a válaszadóknak előre is köszönöm!
2011. júl. 23. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a szomszéd behegeszti, akkor a következő problémánál kuka az egész, igaz a kopás miatt szinte mindenképpen.

De holnapig nem nagyon van ötletem mi mást lehetne.

Meg lehetne próbálni csapágyragasztóval vagy valami kétkomponensűvel, de nem biztos megoldás és gondolom anyag sincs hozzá odahaza.

Vagy esztergályossal közbetétet csináltatni és abba beletekerni némi ragasztóval, de ahhoz új menetet kellene fúrni a karra is, amihez nem biztos hogy van elég falvastagság.

Hegesztesd fel a szomszéddal, vesztenivalód úgysincs, leszámítva a pedált, ami ugye nem tudsz majd áttenni a következő karba.

2011. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm ! és még valami a hegesztés ki fog tartani egy nagyobb túrára ? mert nem tapasztaltam egy varratnak a tartósságát remélem nem fog 50 km után kiesni...
2011. júl. 23. 23:27
 3/6 anonim ***** válasza:

A hegesztésre nincs garancia, elrepedhet. általában nem a hegesztés reped el, hanem mellette az anyag a hőterheléstől. Szóval előfordulhat hogy a kar eltörik a pedál helyétől fél centire. De még így is a leghasználhatóbb megoldás. Legfeljebb arra kell figyelned hogy ne taposd izomból, hanem inkább válts vissza.

Esetleg ha van odahaza akkora csavar (megfelelő átmérőjű és hosszúságú), és lehetséges átdugni a pedálon, akkor átmenő megoldással fel lehet rakni átmenetileg. Csavar át a pedálon, alátét a pedál és a kar közé, alátét + anya a kar másik oldalára.

2011. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3-4km-t bírt ki a hegesztés....nincs más, kell venni egy új hajtókart...
2011. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát ezzel nincs mit tenni, új menetet ugye nem tudsz vágni, mert elkopott, nem csak elnyalódott, ha betekered és rendesen meghegeszti, talán kitart.
2011. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek kibírta és az a vicces hogy mostanáig is avval járok kb olyan 120 km nél járok és még kotyogás sincs pedig nem kíméltem eléggé érdekes.....
2011. júl. 28. 23:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!