Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hányezer kilométer után...

Hányezer kilométer után cseréltek kopó/fogyó alkatrészt?

Figyelt kérdés
Gumiköpeny, kerékagyak, fogaskerekek, lánc?
2011. jún. 21. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmegy 8ezer km-t is egy lánc, de ez inkább csak pedáns outisokra igaz. Ha terepezel, akkor 3500-4000 után illik cserélni, lehetőleg hátsó sorral együtt. (Van mikor egy saras maraton (100 km) után már cserélni kell.)

Gumik is kb. 4000-et szoktak bírni nálam.

Az agyakat csak karban kell tartani. Fejcsapágyat pedig érezni fogod.

2011. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

futárkodom, a benyában már van vagy 30ezer kilóméter, de láncot, agyat, fogaskereket még nem kellett cserélni. Az olaj csodákra képes.


gumiköpeny az kb 7-10ezer kilómétert bír ki, az első többet, a hátsó kevesebbet (continental ultrasport), ha már látom, hogy kezd a hátsó elhasználódni, akkor leveszem, és feteszem előre, ott úgyse kopik olyan dúrván, a jobb elsőköpeny meg megy hátra.

2011. jún. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gumit értelemszerűen akkor, ha elkopik.

Agyat, ha jó minőségűd van, nem hiszem hogy cserélni kell, csak évente egyszer-kétszer szétszedni, bezsírozni. Cserélni csak akkor ha tényleg meghal.

Én a láncra nagyon kényes vagyok. 3 láncot használok 1000 km-enként váltogatom őket így a hajtómű és a sor is sokkal ritkábban kell cserélni.

2011. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 1500km van a gumijaimban és a hátsó már nagyon kopott. Sőt már kis darabkák is kezdenek kiszakadni a futófelületből. Igaz használat közben nem sajnálom a gumikat és alapból a 110 kilómat is meg kel tartaniuk.

Mást még nem cseréltem.

2011. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!