Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Feltehetem rá ezt a gumit?

Feltehetem rá ezt a gumit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy MTB-m, 26" * 2.1"-es gumival.

Ez terepgumi, most ki akarom cserélni slickre, ezt néztem ki, de nem tudom, hogy felrakhatom-e rá (ez csak 26" * 1,5")

[link]


2011. máj. 31. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jó rá, arra felnire valószínűleg túl szűk.
2011. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hülyeséget ír az aki azt mondja, hogy nem. Ehhez szükséges a felni mérete is. Az én kerekeimre pl. 1.5 és 2.3 között minden jó.

Itt egy táblázat ami segít: [link]

2011. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1,5-2,3 nem túl gyakori méret, szerintem.

Pontosabb információ hiányában, mivel 2,1-es gumi van a kérdező felnijén, feltételeztem, hogy az a szokványos 1,75-2,125-ös méretű.


Ez a táblázat több helyről letölthető, ezerszer láttam már. De nekem nem mond semmit.


A felni szélességét hogy méred? Kívül, vagy belül? Nekem belül lenne logikusabb, mert arra illeszkedik a gumi.

A gumit hogy méred? Vagy nem méred, hanem csak azt nézed, ami rá van írva? Nekem 1,95-ös, 50-559-es gumim van. Ebből elvileg 50 a szélessége.

Viszont a felnim belső szélessége tolómérővel mérve 19 mm és gyárilag az van ráírva, hogy 1,75-2,125.

Viszont ha a táblázatot nézzük, 19mm-es felni és 50mm-es gumi esetén pont piros van. Pedig első gyári gumiszett, soha semmilyen méretbeli kompatibilitási problémát nem tapasztaltam. Sőt ez nem is a legszélesebb gumi, amit rá lehetne rakni, inkább közepes.

Ezért nekem kicsit zavaros ez a táblázat.

2011. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!