Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit kell magammal vinnem több...

Mit kell magammal vinnem több napos kerékpártúrára?

Figyelt kérdés
Vannak-e külön dolgok amivel a kerékpárt fel kell szerelni?
2011. ápr. 26. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Kulacstartó nem árt, akkor nem kell megállni ha szomjas vagy.

Vigyél útra való szerszámokat, gumi javításhoz és egyéb kisebb hibákhoz, de előtte nem árt átnézni az egész vasat.

2011. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kerékpárjavító szervizkészletet mindenképpen. Legyen benne legalább 1 tartalék gumi, fogó, csavarkulcsok, imbuszok, olaj, gumiragasztó, tartalék elemek, és pumpa.

Ezenkívül jó ötlet, ha van nálad egy medikit (elsősegély-csomag).

A biciklizár az alap dolog,anélkül akár el se indulj.


És ne hagyj semmit a kerékpárodon, ellopják.

2011. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tartalék elem (meg az elemcseréhez szükséges szerszám, ha kell) fontos, én már többször voltam gondban, mikor az egyiket elfelejtettem.


Néha nagyon apró dolgok is rendkívül hasznosak tudnak lenni, úgy mint: befőttes gumigyűrű (10 db), 3 m cukorspárga, vékony drót (átmenetileg csavar helyettesítésére), kábelkötegelő.


Ha allergiás vagy, vagy bármikor életedben felmerült, hogy allergiás vagy, akkor vigyél kalciumot (a patikában kapható pezsgőtabletta a tuti). Rajtam segíteni szokott, mikor már félig kifolyt a szemem.


Fogkefe, fogkrém (az őserdő közepén egy fogmosás után újra embernek érezheted magad).


Italpor. Ugyanis ha süt a nap, akkor megmelegszik a kulacsban a víz, szerencsétlen esetben még műanyagízű is lesz. Ebben a formában pedig elég kellemetlen meginni. Ha valami lónyál van benne, az kellemesebb. Ha nem iszol eleget, akkor sem érzed, hogy szomjas vagy, csak azt, hogy rettentően elfáradtál.


Ja, és feltétlen vigyél biciklit is!

2011. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

már sokszor voltam túrázni, megpróbálom összeszedni a teljesség igénye nélkül:


-bicikli

-pótbelső (nem érdemes napközben megállni foltozni, lyukas ki, új be és tovább, este ráérsz foltozni, onnantól az a pót)

-küllőkulcs, imbuszkészlet, láncbontó, bicska

-pót fék- és váltóbowden

-10db kábelkötő (bármikor jól jöhet)

-egy rolni szemeteszsák (szemétgyűjtésre, eső ellengyorsan bezsákolni a cuccod, egyéb esetek)

-tisztálkodási dolgok (tusfürdő, fogkrém, fogkefe, deostift, törölköző)

-alap gyógyszerek (fájdalomcsillapító, széntabletta, stb.)

-lámpák, láthatósági mellény (vaksötétben azért hasznos)

-kulacs + tartó, mindig legyen kéznél ital

-kényelmes nyereg

-sapka, jó kis napszúrást lehet kapni

-naptej, feketére lehet égni


A többi az már inkább a sátrazáshoz tartozik, a bringát érdemes előtte átnézni, mert egyébként a legrosszabbkor üthet be valami.

2011. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!