Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklit használtan vagy...

Biciklit használtan vagy újan? Kisebb túrákra, kisvárosi kerekezésre, gyereküléssel felszerelhető legyen.50e alatt kijön?

Figyelt kérdés

Ellopták a biciklijeinket, így sajnos újat kell vennünk. Az enyémért nem nagy kár, Auchanban vettük annó 10e Ft körül és végülis megfelelt a célnak, csak a váltói adtak némi bosszankodásra okot. Most, hogy újat vennénk és utánaolvasunk, hogy 50e alatt nagyon nem lehet megúszni, eléggé meglepődtem. Én voltam ennyire "igénytelen" régen? :)


Biatorbágyon lakunk, itt a környéken használnánk, leginkább aszfalton, de terepen is. Esténként egyet tekerni, hétvégente kisebbet kiruccanni vele. Annyi, hogy lehessen rá gyerekülést feltenni és jók legyenek a váltói.


Tehát nincs semmi különösebb extrára szükségem - így mennyiből lehetne kihozni akár használtan, akár újan?


Köszi!


2011. ápr. 13. 12:01
 1/6 anonim válasza:
Inkább egy jó használt, mint egy új gagyi. ha ügyes vagy, és kifogsz jót, 20-30ból vannak nagyon jó használtak. A hipermarketes kakákat meg hagyjuk, én azzal szívtam meg. :/
2011. ápr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

(Az első kérdésedre a válasz: igen, de ez nem jelent semmit, mert arra hogy havonta egyszer használd nem is kell drágább, mert ha rá se nézel tényleg nem ér akkora sokk ha ellopják)


Jelenleg az áruházakban és a kereskedőknél is 50.000-nél kezdődnek az alapszintű bringák.

Nem írtál semmilyen adatot magadról és hogy mennyi pénzt szánnál biciklivásárlásra, de így előzetesen egy jó állapotú használt trekkinget ajánlanék neked. Ezekből aminél nem kell a nevet megfizetni: Magellan, Median Sixteam, Gepida márkákat ajánlanám esetleg.

2011. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia,en tavaly voltam ugyan ebben a dilemmaban,vegul a paromnak ujat vettunk,nekem pedig egy hasznaltat.Jol meg kell nezni h milyen a minosege,mert az enyem eleg gagyi volt,most vettem ra uj elso kereket,meg ulest,meg egy ket biszbaszt,nem tudom mit cserelt meg ki rajta a parom.Ma holnap ott vagyunk vele,h jobb lett volna ujat venni,mert igy is sok mindent ki kellett cserelnunk rajta,es hat igy sem lett uj :P.En ha most dontes elott alnek asszem ujat vennek,amugy nekem is pont arra kell amire neked,egy kis bicajozasra hetvegente.Remelem segitettem valamit a valaszommal.
2011. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
24 éves nő (anyuka:) vagyok és nem szeretnék rá túl sokat költeni. Jó lenne, ha olyan 30e körül kijönne.
2011. ápr. 13. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:

50e Ft-ért tudsz venni új city bike-ot is, ami alkalmas gyerekülés felszerelésére.

Sixteameket felejtsd el, az egyik rokonomnak az van és csak szenved vele. Több mint 20kg a bringa, baromi rossz minőségű alkatrészekből. A hátsó agynak olyan idegesítő hangja van, hogy felmegy az ember vérnyomása, a középrész kattog, stb...

2011. ápr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát az ár miatt inkább egy márkásabb (értsd nem teszkós szintű) használt lenne a megfelelőbb. Bár én személy szerint eléggé idegenkedem a használt dolgoktól. Meg kit tudja, lehet hogy mikor megveszed jó, de mikor kell majd ezt-azt cserélni.


Én két éve vettem biciklit. Minden fórumon azt írták, hogy 100eFt alatt rá se nézzek biciklire. Nekem ennyim nem volt rá, úgyhogy végül is a Hervisben pont kifogtam egy akciót. X-Fact Extreme Pro volt akcióban valami 45eFt-ért. Meg is vettem. Tudom ez se egy csúcs szuper bringa, de nekem a célnak tökéletesen megfelel. Könnyű alumínium váz, első teleszkóp, fékváltókarok, gyors, pontos váltók, stb. Előtte nekem is ilyen áruházi biciklim volt. Hát azzal össze sem hasonlítható. Ég és föld a különbség. És sokkal könnyebb hajtani is, valahogy jobban is megy.

Eddig annyi bajom volt vele a két év alatt, hogy volt egy első kerék defektem és most kellett rajta monoblokkot cserélni. Ezt vásárlás előtt mondták is, hogy ez az egy a gyengébb pontja. Mondjuk hozzá tartozik, hogy én közel 100 kiló vagyok... De ez sem volt egy hatalmas költség, pár ezer forintért anyaggal munkadíjjal együtt kicserélték olyanra, amire azt mondták, hogy egy jó darabig nem lesz vele probléma.

A minap pedig a kezembe került egy mostani Hervis-es szórólap. Ugyan ezt a bringát, csak más festéssel, most valami 80eFt-ért árulják. Hát nem kicsit esett le az állam, hogy annak idején majdnem félárért vettem! Szerintem akkor nagyon megérte. Legalábbis nekem biztosan.

Na, de ezt az egészet csak azért írtam le, mert ha nem olyan sürgős, esetleg várhatsz egy kicsit, hátha most is sikerül kifogni valami akciót és megúszod 50 körül egy újjal. Meg fogod látni, hogy egy ilyen is mennyivel jobb, mint a régid volt.

2011. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!