Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt javasoltok...

Milyen kerékpárt javasoltok egy 172cm-es leánynak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 05:44
 1/5 anonim válasza:
58%
zöldet
2011. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
xd
2011. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok hát lányos cangát, mindenképpen rendes bicikliméret 26-os lányvázas magellan,caprine,mali,mongoose sok féle bicaj van!Szerintem menj el egy boltba és válassza ki a lányka:D
2011. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen magas vagyok, csak fiú és nekem 54-es versenycanga vázam van.
2011. márc. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ez nem ilyen egyszerű!

Attól függ, mire használja. Én az XC-t javasolom, mert az nagyjából mindenhol hatékonyan használható. Sajnos elég régóta bringázom ahhoz, hogy megállapítsam: nagyon elszálltak az árak a kerékpárpiacon. Fontos, hogy inkább költsön rá még + 20-30000-et, minthogy utána évekig a javítgatással szívjon. A vázak közül a magellan-t tudom ajánlani, mert 2008-óta nagyon megbízhatóan dolgozik, mellesleg magyar. Ha teleszkópban gondolkodnak, fontos az aluminium becsúszószár, mert a krómozott acél szinte kivétel nélkül rozsdásodni kezd másfél év után (rock shox-ot tilos venni, mert iszonyatosan igénytelen, noha ez elsőre nem szokott látszódni...). Az ülést próbálja ki! mindenképp a leányzó, mert nagyon bánni fogja később, ha úgy kell fészkelődni tekerés közben, mintha valaki folyvást csípkedné az alfelét... A váz legyen akkora, hogy a lábbal egyvonalban lévő tartórúd kb a fenék vonalától (ha mellé áll) a lábszár felső harmadáig ér.


A váltók közül inkább a sram jó, a fékek közül az avid. Gumiból majdnem mindegy, csak olcsó legyen, de a schwalbe alapvetően minden téren kielégítő, ha picit magasabbak az igények.


A fék fogjon NAGYON jól! Fél éve nem tekerek, mert rossz volt a fékem, és elütöttek. Nekem semmi bajom, de nem biztos, hogy másnak is lesz lélekjelenléte leugrani ilyen helyzetben...


Nehéz így mindent leírni, de a kerékpárbolt eladója sokat segíthet.

2011. márc. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!