Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik jobb, tartósabb? Az...

Melyik jobb, tartósabb? Az alu, vagy az acélváz?

Figyelt kérdés
mondjuk egy alsó kategóriás bringánál 30-50 ezer Ft környékén melyiket érdemesebb venni? Nem terepezek,csak városban használom,de nagy súlyokat cipelek vele minden nap (újságok,beváásrlás)
2011. márc. 9. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Aluból az alsó árkategóriásak nem túl tartósak, de ha nagy súlynak van kitéve akkor még a jobb minőségű sem bírja. Az acél váz tartós, viszont nehéz.

Ha nő vagy akkor városba ezt ajánlom: [link] Kiváló minőségű és mégis olcsó.

2011. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
akkor acél.
2011. márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy alsó-közép kategóriáig az alumíniumváz csak parasztvakítás - ugyanis túl gyenge ötvözetet használnak, amiből több kell - ergó pont ugyanolyan nehéz lesz a váz, mint egy acélváz. Nem néztem, utána, hogy igazuk van-e.
2011. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Férfi vagyok,de a munkámból kifolyólag női kerékpárt keresek,mivel gyakorta kell le- és felszállnom,és nem vagyok magas sem. Van hogy az első,és a hátsó kosár is tele van újsággal,ezért fontos,hogy erős legyen a váz. Ez a Pannónia sem lenne rossz,de mondjuk a színe kissé nőies:) Látom középen még a merevítőcső is hiányzik szinte, csak egy kisebb áthidaló van. Nem lenne túl gyenge ez két teli kosárhoz?

Én a Hauser Galaxyt,Grizzlyt a Neuzer hasonló kategóriás termékeit nézegetem,meg esetleg a Caprine Cherooke ját,de az már nekem sokba lenne,mert 50-et már nem tudok kiadni,legfeljebb 40-et.

2011. márc. 10. 09:02
 5/6 anonim ***** válasza:
a női váz, meg az erős váz üti egymást- Nőí váz sose lessz erős. ilyen a fizika.
2011. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért vannak viszonylag erős női vázak. De szerintem még a leggyengébb női váz esetén is előbb lesz gond a kerékkel, mint a vázzal.


Másrészt nagy súlyt én azért is inkább férfi vázas bringán szeretek vinni, mert azt megálláskor a lábammal is meg tudom fogni. Egyszer vittem a 4 éves öcsémet női vázas biciklin hátul gyerekülésben, és majdnem kiborítottam szegényt, mikor megálltunk - hiába fogtam a kormányt, hátul volt a súly és kitekerte a kezemből a bringát. Férfi vázzal ez nem gond, mert a combodnak támaszkodik a felső vázcső, nem tud feldőlni. Úgyhogy én a kisebb méretű férfi trekkingek között is nézelődnék, azoknak nem túl nagy az átlépési magassága.

2011. márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!