Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikliversenyeken miért nem...

Bicikliversenyeken miért nem látni négereket? Mert tudom, hogy futásban nagyon jók, tekerében nem lennének azok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Futásban az életmódjuk miatt jók.
2010. dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Saten ‫҉ ***** válasza:
62%
Hátrány egy kerékpár versenyen a nagy izomzat, amíg egy sprinteren van rendesen. Tehát pont amiben a négerek kiemelkedőek az gátolja őket a kerékpárversenyen. Magasak, izmosak, széles a válluk... de az is lehet, hogy csak kilógna a varázsfecskendő a feszülős gatyából :D
2010. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
75%
Én azt halottam, hogy ugye a feketék nagy szegénységből jöttek(a régi időkre értem), és ugye akkor nem volt lehetőségük drága sportokat űzni, mint pl. a vívás, a síelés, vagy éppen a biciklizés. Ezekhez a sportokhoz sok pénz kellett, ezért maradtak pl. a kosárlabdánál, a futásnál, boxnál stb. Meg azért akkoriban a társadalom se fogadta el őket. Persze ez mára változott, pl most ott van Tiger Woods. Ez csak elmélet, de lehet benne valami.
2010. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

ma 16:20:

Hülyeség amit írsz, hiszen nagyon sok a néger hosszútávfutó(kenyai, etióp), és ott megint csak nem előny az erős izomzat, sőt kimondottan hátrány. Amellett az erős izomzatú néger sprinterek sem azért erős izomzatúak, mert négerek, hanem mert arra erősítettek.


Az előző válaszoló áll valószínűleg legközelebb a megoldáshoz, ugyanis a kerékpározás drága sportág. Ez alapján előbb-utóbb az lesz, hogy lesz jó néger kerékpáros is, ahogy jó néger teniszezőnők is vannak, pedig egy ideig nem voltak.


Egyébként például tájékozódási futóból sincsenek az élmezőnyben négerek, hanem skandinávok vannak. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne egy néger tájfutó világbajnok a jövőben.

2010. dec. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Voltak kísérletek abban az irányban, hogy a négerek is versenyszerűen bringázzanak, de ezek nem jártak sikerrel.

Amerikában: mélynyomókat és extravagáns felniket szereltek fel a biciklijükre, ezért a nagy súly miatt lassúak lettek.

Jamaicában: kiderült, hogy gyorsabban futnak, mint ahogy bringával tekernek, ezért inkább sprinternek mentek.

Fekete Afrikában: edzés után nagy százalékban "véletlenül" hazafelé vették az irányt, majd az egyesületi bicikliket eladták és ételt vettek rajtuk.

Brazíliában: Mire megtanultak gyorsan tekerni, előkerült egy labda is. Azóta inkább biciklis fociznak.

Magyarországon: Állami sportprogram keretében minden néger kapott egy biciklit, de ők hátrányos megkülönböztetésre hivatkozva autót kértek és a bringákat leadták kilóra.

2010. dec. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Más beállítottságúak. Nem mindenhova előny a nagy izomzat Illetve az előttem lévő leírta helyettem ,hogy mindenhol inkább mással sportolnak.

Bicó a magyaroknak franciáknak osztrákoknak meg az ilyen főleg európai népeknek való.

2010. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisz85 ***** válasza:

Ha a Tour De France mezőnyét nézzük akkor ott nem nagyon vannak, egy oka, inkább belga, francia, angol, amerikai, ausztrál spanyol és olasz, esetleg német holland versenyzők jutna be magyarán a fejlett országok versenyzői. Pályabringában ami olimpiai szám vannak színesbőrű bringások szép számmal.

Ott kell a nagy izomzat, akár csak a többi bringás szám esetén.

2011. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!