Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » MTB Hajtóművet szeretnék...

Gevox kérdése:

MTB Hajtóművet szeretnék venni. Shimano-ból a Hollowtech II szériából, érdemes-e megvenni a Deore XT-t vagy esetleg elég belőle a 2008as LX-et megvenni? Köszi annak aki segít!

Figyelt kérdés

Nos,130 kiló vagyok,és igazából nekem nem az számít,hogy 20grammal könnyebb-e az egyik,mint a másik,hanem az hogy bírja el a súlyom,illetve az erőm. Egy régi LX-et szeretnék lecserélni,mert már elkopott,meg hát eléggé "hajlékony" volt szegény!

Jah,és nem "boltbajárós" kerékpárra szeretném feltenni.


2010. nov. 18. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az XT a könnyebb, a shimano kínálatából, azt tervezik általában 2-3 idényekre.

Az LX az "hétköznapibb" (elvileg).

Csak Shimano jöhet szóba? Truva? RPM kizárva?

Ha a régi LX is "megadta" magát akkor viszont nem érdemes kísérletezned az újabbal. Bár én nem vagyok kompetens a magam 70 kilójával8-)

2010. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nekem igazából még a négyszögtengelyes LX-em van anno 99es,szóval öreg darab. A tányérok lettek rajta cserélve,de a karok az eredetiek.

Igazából csak arra lettem volna kíváncsi,hogy megéri-e kiadni 10-20ezerrel többet egy pl. 2008-as XT-re mint pl. egy 2005-ös LX-re? Mindkettő már Hollowteches,mindkettő üreges stb. Vagy most az XT névért kell a plusz megfizetni? Az is eszembe jutott,hogy esetleg az integrált csapágy az LX-ben egyszerűbb mint az XT-ben,s azért az dobhat még az áron kicsit,persze az XT javára...


Igazából mást nem szeretnék,csak vagy az LX vagy az XT kategóriából választani.

2010. nov. 19. 03:22
 3/3 Vadmeggy ***** válasza:
Lehet hogy már megkéstem a válasszal, de mindenképpen megéri az XT-t megvenni. Sokkal masszívabb szerkezet és a minősége is kiváló. Szerintem az XT nél jobb hajtókart nem igazán fogsz találni hobbi szinten. Rengeteg tesztet olvastam magyar és külföldi oldalakon is és az XT egyértelműen jobb,merevebb mint az LX. Én is spórolok inkább a drágábbra, hogy ne kelljen kompromisszumokat kötnöm
2011. máj. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!