Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hátsó lánckerék hogy van...

Hátsó lánckerék hogy van rögzítve általában a kontrás agyakon? Képek lent!

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Tudom rittyó-retek..., majd szépen letakarítom. Fater szeretné ha kicsit könnyebben tudná hajtani. Arra gondoltam hogy hátra feltennék egy nagyobb lánckereket.

Azért kérdem hogy mielőtt nekiállok szétbontani mire számítsak, hogyan van a lánckerék rögzítve?

Kazettás kerékpárjaim vannak, de ilyenem sosem volt, nem tudom hogy milyen szerszám kell hozzá és milyen lánckereket kell rá venni.

Gondolom hogy ha a hajtást megkönnyítem az áttétel változtatásával, akkor a kontrás fékezés is könnyebb lesz?



okt. 19. 11:07
 1/6 anonim válasza:
Acéldrótból készült biztosító gyűrűvel van rögzítve a kerékagy hornyában.A hajtást pedig a lánckeréken lévő 3 kiképzett bütykön adja át ami szintén a kerékagy apró hornyaival csatlakozik.
okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha letakarítottad volna a trutyit már rég megláttad volna.

Egy gyűrűt kell lepattintani és leszedheted. De ami ilyen azt teljesen szét kell szedni, kitakarítani, újrazsírozni, kónuszt beállítani, középagyat szintén, elsőagyat szintén.

Aztán tegyél fel 1 vagy 2 foggal nagyobbat hátra, fújd fel keményre a gumit és jó lesz.

okt. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
Ahogy már leírták: egy biztosítógyűrűt kell lepattintani. Mo djuk azt nem tudom, milyen a választék a lánckerekekből; lehet hogy egyszerűbb egy kisebb fogszámú hajtómű.
okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűbb, esetleg olcsóbb. Első lánckerék cserénél maradhat a lánca is, csak kivesz belőle, hátsó nagyobbra cserélésénél láncot is cserélnie kell, mert rövid lesz.
tegnapelőtt 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Csakhogy az első lánckereket hajtórúddal együtt adják és hússzor annyiba kerül mint egy hátsó. Ráadásul kis szerencsével a láncot vissza lehet tenni mert van vagy 40 mm feszítési lehetőség.
tegnapelőtt 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaaa azt hittem bonyolultabb.

Igen, a lánc hosszát én is néztem, de van még egy kis mozgástér. Max veszek láncot is.

Sajnos a hajtóműre szegecselve van a lánckerék. Négyszöges gagyi monoblokk, műanyag anyákkal. Nem akarok vele vacakolni, tengelyhosszt, láncvonalat, stb méregetni, számolgatni, böngészni...

Most 19 fogas van rajta hátul, Lehet kapni 20,21,22,23,24-est is marékszám. 1000 forint alatt darabját.


2-eske nem kell beugatni ha nem tudod a körülményeket!

tegnapelőtt 17:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!