Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretném lecserélni a retro,...

Szeretném lecserélni a retro, kicsi pedált egy normálisabbra az özönvíz előtti biciklimen. Mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés

Én megpróbáltam egy villáskulccsal, meg sem moccant. Elvittem egy szerelőhöz, nekiállt kilazítani pedálkulccsal, de neki sem sikerült, azt mondta, a végén nem csak pedálom, de hajtókarom sem lesz.. :(

Valóban ennyire be lehet rohadva? Vigyem másik szerelőhöz? Vagy van valami titka?



aug. 15. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik pedál jobbmenetes, a másik pedig balmenetes. Lehet, hogy simán rossz irányba tekered. De be is rohadhat, akkor mehet neki WD40 és melegítés. Ha úgy se jön ki, akkor hajtókar csere.
aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
WD 40-el próbálkoztam, melegítéssel nem. Én mondjuk nem vagyok túl erős, de a szerelő sem bírt vele. Inkább elviszem másik szakihoz, ha ő is azt mondja hogy kár lenne a hajtókart eltörni, akkor inkább marad rajta az pedál, ami van. Öreg, olcsó (de jó) bicikli, sokat nem szeretnék költeni rá. Köszi!
aug. 15. 14:06
 3/3 tothp ***** válasza:

1-es

Gondolom, azért a szerelő tudja, merre kell tekerni.

aug. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!