Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen gumit ajanlotok,...

Milyen gumit ajanlotok, illetve megéri belefogni?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne, higy adott egy gravel kerékpár sora szettel wtb riddler 38 gumival. Mivel javarészt aszfalton használom ha ezt cserélem egy országúti gumira mennyivel fog nőni a teljesítmény? Itt elsősorban a gumi ellenállása gondolok. Előre is köszönöm a segítséget.
júl. 23. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
5 watt a gördülési ellenállás különbség a Riddler és egy átlagos 25-ös UltraSport között. Amatőr szinten nem fogod észrevenni.
júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ekkora a kulomseg egy rucskos gumi és egy slick kozt? Kicsit nagyobbra szamitottam.
júl. 23. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez konkrétan a két gumi között a különbség a BikeRollingResistance oldal mérései alapján. Nyilván vannak másféle gumik is, amiknek nagyobb és amiknek kisebb, de kétlem, hogy verseny gumit akarnál használni. Ezért mondtam példának az Ultra sportot, ami egy olcsó és elterjedt országúti gumi.
júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
semennyire, HA eddig is futóéles volt a gumi és jó keményre felfújtad.
júl. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A gördülési ellenálláson kívül nyersz egy keveset légellenállásban és gyorsíthatóságban (súlyban). Ha gyári szerelésű a Riddler, akkor jó esély van rá, hogy a gagyi verzió, amit üzletben még nem is láttam, csak gyári szerelésben (drótperemes, nem tubeless ready). Ez esetben valószínűleg többet nyersz.

Azt viszont figyelembe kell venned, hogy egy keskeny gumi sokkal jobban ráz. Ha szeretnél némi komfortot a jó magyar utakon, akkor érdemesebb szélesebb felé menni. Én pl. országútiból is csak olyat választanék, amit legalább 32-es gumival tudok használni, és nem is mennék ez alá méretben.

A tubelessel egyébként annyit nyersz, amit szubjektíven is megérzel. Érdemes átállni rá, ha még nem tetted.

júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mivel aszfalton jellemzően 25-30 km/h feletti tempóval mész és ott már a légellenállás számít, ezért nem lesz nagyon érezhető.

Persze egy könnyebb külső jobban gyorsítható, ezt érezheted is el- és megindulásoknál.

júl. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem a gagyi riddler van rajta. Tl ready ez is meg a felni is.
júl. 24. 04:24
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen gmiköpenyt ajánlotok 30. körüli méretre ami jó lehet városban is és hosszű túrákra is?
júl. 24. 20:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem fontos a defektvédelem és a kényelem, ezért Conti GP 4Season van fenn, 32es méretben. Használtam Gatorskint is, aminek jobb a defektvédelme, de az sokkal kevésbé nyeli el a razkodast, mint a 4season és vízen csúszik is. Járok hosszú, 150-200 km-es túrákra is. Defektem nem volt ezzel a gumival még sose.
júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Milyen gmiköpenyt ajánlotok 30. körüli méretre ami jó lehet városban is és hosszű túrákra is?"


Ez már egy új kérdés. El akarsz jutni majd addig, hogy milyen színű szelepsapka illik hozzá?

júl. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!