Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Valaki meg tudja mondani hogy...

Bacsa19680302 kérdése:

Valaki meg tudja mondani hogy kerékpáros sisakban vagy anélkül gyorsabb a bringás országútinál? kb. 35-40 km/óránál. Volt aki már letesztelte? Nem találtam semmit róla a neten.

Figyelt kérdés

#kerékpáros sisak #Kerékpáros sisak légellenálása
júl. 7. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nos időfutamosokon speciális áramvonalas sisak van, szóval ott egyértelműen sisakban.

Outisoknál meg kötelező, szóval innentől kezdve nincs kérdés.

júl. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Normál körülmények között valószínűleg nincs eltérés a sisak és a sisak nélküli között.


1: nem kötelező a sisak, sajnos. Annyi, hogy sisak nélkül lakott területen kívül max 40-nel mehetsz.

júl. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Időfutamsisaknak szerintem is kisebb a légellenállása. A szellőzőkkel telelyuggatott hagyományos sisakok esetén jó kérdés. De az sem mindegy szerintem, hogy egy kopaszra borotvált fejhez viszonyítjuk vagy valami nagy raszta séróhoz.
júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. Versenyre gondoltam, versenyen kötelező a sisak.
júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tothp ***** válasza:
a sisak csak töredéke a légellenállásnak. Egy helytelen testtartás, nem "passzos" ruházat többet ront a helyzeten.
júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na vettem egy aero (olcsó) sisakot. Leteszteltem. Ha leragasztom a szellőző nyílásokat (az van neki annak ellenére hogy aero formájú de azért nem profi sisak) akkor szinte semmi különbség. Ha a hajam rövidre van vágva. Úgyhogy.....kell....mert a fő a biztonság.
júl. 24. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!