Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért állítódik el a hátsó...

Miért állítódik el a hátsó váltóm, ha a kereket leveszem gumi csere miatt és vissza teszem?

Figyelt kérdés
Ez egy régi MBT kerékpár, a váza 30 éves, a váltók is régi Shimanok az első szériások. Ezt csak bevásárlós, munkahelyi kerékpárnak használom és a belső gumik slime-osak, de el tud benne fáradni a lötty egy idő után és semmit nem ér plussz ki is szakadt a belső így cseréltem és a hátsó váltó kapásból nem jól vált. Vagy a láncot tettem rosszul vissza? vagy mi? Nem rég lett beállítva a váltó. Mit tudok csinálni vele hogy normálisan váltson?

júl. 5. 16:17
 1/5 MGéza ***** válasza:

Vedd ki a kereket és rakd be újra. Milyen rendszerű a kerék vázba fogatása? A régi vázakon van úgymond "csúszópapucs", magyarán nem fix helyre kell betenni a kereket, ha nem van egy kis játéklehetőség vele. Nézd meg hogy van megkopva, kifényesedve és pontosan oda illeszd vissza. Így néz ki kb:

[link]

júl. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen az enyém is, a fék jól működik a kerék egyenesen van benne, ha ferdén teszem bele akkor a kerék akár a vázhoz is hozzá tud érni. Csak a váltó lett sz.ar, össze vissza dobálja a lácot,nem tudom miért, lehet azzal rontotam el, hoy nem váltottam vele teljesen le? Rossz lánckerékre tettem vissza a láncot?
júl. 7. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű nem pontosan ugyanúgy tetted vissza a kereket ahogy volt. A féknél az a minimális eltérés még belefért a váltónál meg nem. Ha amúgy jól áll a kerék, akkor állítsd hozzá a váltót. Esetleg bejelölheted a villasarun a tengely és az anyák helyzetét, így esetleg pontosabban tudod visszarakni legközelebb.

De millió más oka is lehet annak, ha a váltó nem működik megfelelően. Pl. kicsúszhatott a bovden valamelyik vezetőből, vagy a bovdenház valamelyik tartóból, vagy bekoszosodott a bovden és bovdenház valahol, elfáradt a váltó rugója, a váltókarban a bovden vége nincs a helyén stb-stb.

júl. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a láncot mindegy hova teszed vissza, hiszen a váltó néhány tekerés után a megfelelő helyre vezeti ha jó és jól van beállítva.
júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Majd megnézem újra, csak nehéz a csavar kiengedni erőssen lett ráhúzva :D De majd megnézem ha sehogy nem megy akkor leviszem beállíttatni és aztán bejelölöm az anyák helyeit
júl. 8. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!