Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez a kerékpár ránézésre...

Nelson123 kérdése:

Ez a kerékpár ránézésre rendben van?

Figyelt kérdés

[link]


Használtan vásárolnék országúti kerékpárt. A 300e Ft az már nagyon a felső határ. Ezt a kerékpárt néztem, hogy elsőre minden jónak tűnik. Mikre érdemes figyelni használt kerékpár vásárlásnal ha személyesen is megtekinteném? Kipróbálás közben is miket érdemes nézni azon kívül, hogy megfelelően működik a váltó és a fékek stb.?

Alkudni például lehetne ebből ha minden rendben van?

Bármilyen egyéb tanácsot megköszönök a témával kapcsolatban.



júl. 3. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi pénzből már lehet sokkal jobbat kapni, én legalábbis nem Decathlonost vennék. Persze lehet ez csak az én előítéletem a dekás bringákkal szemben, ebből a szempontból kicsit sznob vagyok, szóval nem biztos hogy érdemes rám hallgatni. :) Én amúgy boltban szoktam használt bringát venni, mert akkor az tuti jó állapotban lesz, és a jobb helyeken gari is van rá.
júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az árba nem mennék bele mert mostanában nem követem a használtkerékpár-piacot.


Én elsőként a vázat nézném át alaposan legyen szó bármilyen kerékpárról, mert annak a cserjéje a legdrágább, és általában egyéb alkatrészek cseréjét is magával vonja. A váznál alap, hogy legyen jó a méret. Ha az rendben, akkor apró repedések után kutatnék. Ezek jellemzően a hegesztések mentén szoktak leginkább előfordulni. A hegesztési varratok mellett gyakran vannak hajszálvékony repedések, amik elsőre kosznak is tűnhetnek, de idővel tovább repednek. Utána végigtapogatva megnézném vannak-e horpadások valahol a vázon, esetleg deformitások a villákon.


Utána a kerekekre térnék rá. Megnézném van-e bennük 8-as vagy tojás, ha igen mekkora, nem ütődött-e fel a felni valahol, kotyognak-e az agyak és a kazettatest stb.


A legvégén térnék csak rá az egyéb alkatrészekre, mert azoknak a cseréje vagy javítása általában lényegesen olcsóbb és egyszerűbb, és gyakran csak beállítás szükséges.

júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 300 környékén (+/- kb. 15%) látok jobb ajánlatokat is első ránézésre. Persze kérdéses a méret és az állapot.
júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszkat!

Alapból 191cm vagyok szóval L-XL vázat nézek. Emellett a tárcsaféknek örülnék és maga a 105ös szett is kecsegtető ajánlat úgy, hogy csak egy pár éves bringáról beszélünk. Plusz a kerékszett is egész jónak tűnik.

És mivel viszonylag nagy gumit tud befogadni így akár a gravel gumi is opció ha olyan terepre tévednék.

Minimális tapasztalatommal ezeket figyeltem, gondolom.

júl. 3. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!