Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy régi, viszonylag könnyű...

Egy régi, viszonylag könnyű 1x6 sebességes városi biciklivel, 37-es city gumikkal kb. mennyit lehet kitekerni síkon, ha nagyon belehúzok?

Figyelt kérdés

Mert gondolom, elfogy az áttétel, amitől gyorsabb lehetne, de lehet, hogy az én álóképességemmel van gond..:(

Emlékeim szerint fiatalon egy hasonló bringával 40 felett sikerült, de most 30 fölé képtelen vagyok feltornázni, és nem tudom,hogy az én kevésbé ideális egészségi állapozom a gond, vagy a bicikli nem alkalmas ennél többre.



#sebesség #1x6 váltó
jún. 25. 08:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy hány sebességes, hanem az áttétel.

Tehát mekkora a nagytányér és mekkora hátul a legkisebb?

jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Azt hiszem 50-16 (de nem biztos, hogy pontosan számoltam).
jún. 25. 23:31
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Az sem. A végáttételt kell nézni, a kerékfordulat és pedálfordulat aránya adja ki.

Plusz a kiscsávó bírja-e tekerni plusz lejtő van-e plusz hátszél van-e plusz előtte megy-e a török kamionos.

jún. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50-16-os áttételnél 29-es kerékkel a 40 km/h-hoz 100-as pedálfordulat kell. Nem lehetetlen, de keményen oda kell lépni és nem árt hozzá némi gyakorlat sem.
jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 28-as kerék, 13 kg-os aluváz. Egyelőre örülök, ha a 30-at kipréselem. :( Meg mindig fúj a szembeszél. :)
jún. 26. 16:21
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Menj fel a hídra, várd be a kamionsort és usgyi.
jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Az Északi Összekötőn közlekedem, ott csak a vonat jár :)
jún. 26. 19:20
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem számold meg újra, mert a 16 túl soknak tűnik! :)

14-re tippelek.

50/14-ben pedig bőven ki lehet tekeni a 40-et.


Amúgy az első hsz. kifejzetten értelmes volt. Sokat segít egy patentpedál.

jún. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
szerintem anno csalt a sebességmérőd. gondolom nem kalibráltad kerékméretre.
ma 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Lehet, mert nem az én mérőm mutatta ezt (nekem nem is volt). A párom biciklijén volt, egymás mellett sprinteltünk egyet kíváncsiságból, az övé mutatott 40 felett, meg 55-öt lejtőn. (Bár nem tudom van-e jelentősége, de neki montija volt, nekem meg egy akkoriban "félversenynek" becézett városi-túrabringa.)
ma 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!