Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik márka hány kerékpárt...

MGéza kérdése:

Melyik márka hány kerékpárt adott el Magyarországon?

Figyelt kérdés
Csak gyanítom, hogy a Koliken, Csepel vezet, az élmezőnyben ott a Decathlon, de elérhető erről valahol statisztikai adat? A Google reklámbaromságaiba cirka 10 kulcsszó kiiktatása után belefáradtam, mert akkor meg elkezdett az üzletláncok saját márkás termékeinek statisztikáival traktálni, szóval minderől informált, csak arról nem amiről kérdeztem...

jún. 13. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ezek üzleti titkok. Biztos, hogy nem fogod megtalálni neten.
jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Mitől lenne üzleti titok?? 1. az autó- és motorgyártók eladásai se titkosak, miért lenne titok egy kerékpárgyártó bevétele/kiadása, eladott kerékpárok száma 2. más cégnek se titkosak a pénzügyi adatai 3. a cégek pénzügyi beszámolói elérhetők bárki számára (pl. Csepel Zrt bevétele 2020-ban 2 635 198 980Ft volt).

Egyszerűen csak senkit nem érdekel annyira, hogy valaki összegyűjtse a rengeteg különböző kerékpármárka eladásainak adatait és csináljon belőle egy listát.

Akit érdekel és van ideje meg kedve, az írhat a különböző gyártóknak és megkérdezheti őket.

jún. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként tessék, aki rászán 1-2 percet a keresésre, az talál statisztikát az amerikai eladásokról, ahol a Trek magasan vezet: [link]
jún. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
3: magyar statisztikát kért, nem amerikait. Fogadok, hogy nálunk nem a Trek vezet.
jún. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy amerikait kért?? Olvass már ne csak írj. Értem én, hogy nem tetszik, hogy hülyeséget írsz és ezt valaki szóvá teszi, ezért le kell pontoznod, de legalább ne írnál újra hülyeséget.
jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, az USA statisztikát is a magam részélről, tanulságos. A dobogósok nem nagyon leptek meg de a Raleigh népszerűsége némi meglepetésként ért és a Cannondale-t se pozicionáltam volna annyira a "béka hátsója" alá. :) Azért a cikkbe beleolvasva igen durva volt megtudni de valahol sejtettem, hogy Hollandiában csak kb a csecsemőknek meg a rokkantaknak nincs kerékpárjuk.

Találtam közben pár információmorzsát hazai vonatkozásban, meg olyan infót hogy mennyi az összes eladott ami 250.000 darab körül van, de átfogót továbbra sem. Ilyeneket például:

[link]

[link]

A Csepel nem sok adatot közöl, de a MOl Bubi üzemeltetése, kerékpárok biztosítása hozzá nyilván megdobja a darabszámot, meg amúgy is sok üzletben árulják. Nyilván a hazai eladásoknak oka van, sokan az egyszerű darabokat keresik cifrázás, tárcsafék és prémium váltószett nélkül max 3 sebis agyváltóval, vagy pont a gyereknek lesz, az egy-két év alatt lerúgja úgyis, akkor meg minek neki a drága...?

jún. 14. 16:00
 7/7 tothp ***** válasza:
0%
5 ös senki nem mondta. Hogy amerikait kért. De magyart igen.
jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!