Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ebben az árkategóriában...

Ebben az árkategóriában milyen országúti kerékpárt tudok venni minél magasabb ér/érték arányban?

Figyelt kérdés

Nagyjából 250-300 ezeret tudnék költeni kerékpár vásárlásra. Heti több alkalommal 60-70 km-es tekerésekre, alkalmanként akár 100 vagy afeletti távokra is használnám. Nem fogok versenyezni sehol, egészségem és hobbi célból bicikliznék. Nagy előnye lenne, ha később az egyes komponenseit tudnám fejleszteni komplett bicikli csere helyett. Mivel nem értek hozzá kellőképpen, így elsősorban az új bicikliket nézegetem és nem szeretnék használtakkal foglalkozni, mert félek attól, hogy átvernek, esetleg egy komolyabb hibát én nem veszek észre és ugrik a pénzem és még a kerékpárra is költhetek utána, hogy használtható legyen..


Eddig Neuzer Whirlwind 200-at néztem és a Triban RC500/520-at. Utóbbit ajánlották, de Decathlon miatt vannak kétségeim és kicsit olyan "endurance" outi beütése van, nekem pedig inkább verseny geometriás lenne az ideális, ahol jobban rátudok bukni a kormányra, mert már van egy cross-trekking biciklim.


Köszi a segítséget előre is!



máj. 31. 18:52
 1/4 MGéza ***** válasza:
66%

Még az endurance outin is sokkal jobban rá tudsz "bukni" a kormányra mint egy crosson. Már attól gyorsabb leszel hogy könnyebb a bicó, nincs például teleszkóp csak első villa és jobban rádőlsz, kisebb a légellenállás. Tapasztalat nélkül inkább a Tribant válaszd, vagy nézz használt karbon endurancet, 400k forintig ha el tudsz menni, lehet kapni olyat is.

[link]

máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Kifejtenéd kérlek, hogy mit jelent az, hogy "tapasztalat nélkül" a Tribant válasszam? Egyszerűbb és kényelmesebb kezelni, mint a Neuzert? Karbantartás? Vagy csak felhasználás szempontjából ideálisabb a Triban?
máj. 31. 20:42
 3/4 MGéza ***** válasza:
52%
Nem értesz hozzá és eddig crossod volt, te írtad. Teljesen más a két kerékpár. Laikusként persze azt hiszed, hogy nem, mert mindkettő kerékpárból van. Felszereltségben nagyjából ugyanott van a két kerékpár, bár a Whirlwind felnifékes, így azt olcsóbb, egyszerűbb szervizelni.
máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom neked, hogy menj el egy olyan kerékpár üzeltbe ahol használt és felújított bringákat árulnak. Én így vettem 300e-ért a carbon vázas ultegra szettes outimat, és még egy év gari is volt rá. Újonnan nem tudtam volna ilyen kategóriájú bicót venni ennyi pénzért. Használtan találtam volna kicsit olcsóbban is talán, de az meg rizikós lett volna. Így hogy egy megbízható boltban vettem garival, teljesen kockázatmentes vétel volt, és nem is kellett plusszban költeni rá semmit.
máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!