Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A sokadik Tour de Hongrie...

A sokadik Tour de Hongrie után elvárható egy sportriportertől a verseny nevének legalább közelítő ("ongri" és nem hongri) kiejtése?

Figyelt kérdés

[link]

Meg lehet hallgatni.


2023. máj. 21. 14:35
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
10 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy egy korábbi kérdésnél már kitárgyaltuk, magyar nevet kellene neki adni és nem egy ilyen idióta nyelven elnevezni. Jó hogy nem szanszkritül írják ki b..g!
2023. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A magyar sportközvetítések a béka feneke alatt vannak, pár kivétellel... lásd Knézy, aki nem tudta, melyik országból való Eric Moussambani...
2023. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 Bocs, nem követem a topicot. Szerintem sem ez a legjobb elnevezés, 100 éve sem volt az.
2023. máj. 21. 21:59
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

3. nyugi, nem tárgyalt ki senki semmit, 1-es az egyetlen akit ez zavar és ezért mindenhova beírkálja meg külön kérdéseket írogat erről.

Persze az tök jó, hogy ennyire nincs semmi más problémája vagy dolga hogy erre ennyi időt pazarol.

2023. máj. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Van egy rakat nrmzet európában, akiket egyáltalán nem zavar, ha egy idegennyelvű szót a saját nyelvük kiejtésével mond ki valaki, mert van annyi nemzeti öntudata, hogy ez zavarja a világon a legkevésbé…

Mi magyarok lovaglunk ezen örökké, hogy mi mennyivel jobbak vagyunk mint bárki, de ha valaki véletlen magyarosan mond ki egy idegen nyelvű szót, egyből jön ez a fenhéjázó hülyeség, hogy “azt nem is úgy kell kimondani”…

Legyél már annyira magyar kérlek, hogy ne zavarja a füledet a magyar akcentus…

2023. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 Nem tudom, készült-e felmérés a külföldiek által hibásan kimondott elnevezések elfogadottságáról bárhol, de legyen igazad, nem zavar, csak tegnap merült fel, amikor 1 percen belül kb. 10-szer mondta ki.
2023. máj. 22. 08:00
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

"1-es az egyetlen akit ez zavar"

Meg a kérdezőt is zavarja. Különben nem írta volna ki.

És nem írkálom be mindenhova baz..meg. Annál a kérdésnél beszéltünk róla, meg most itt. Ez neked minden? Akkor elég nagy baj van a fejedben kicsifiam.

Nálad már csak a workoutos barom a szánalmasabb. Azt is mindenki üti vágja, hogy nem workout, hanem edzés - mondjuk én egyszer nem írtam be neki, mert látszik rajta hogy nyomi, nem lehet rajta segíteni. Azoknál a kérdéseknél miért nem mész oda teli pofával nyeltvant szakérteni?

Továbbra is azt mondom, hogy magyar verseny, magyar név és akkor mi sem vitatkoznánk itt. Sok gyökér hunglishes meg hunfranciás elmehet a ... oda.

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__1..

2023. máj. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Éltem németeknél, hollandoknál, svájcban, érdekes ők nem problémáznak semmit azon, ha pl egy angol szót németes kiejtéssel mindanak ki, sőt, még közlik is, hogy itt ezt így mondják és kész… csak mi magyarok vagyunk ilyen debilek, hogy szégyen valamit magyarosan kimondani.
2023. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem kell túlgondolni. Nem szégyen valamit magyarosan kimondani, nem kötelező idegen nyelveket ismerni. A kérdés egy sportriporterről szólt egy nagyon sokadik verseny neve kapcsán. Persze az sem kizárt, hogy tudja, hogy kellene helyesen kiejteni, csak nem tetszik neki. Ez olyan, mint más ismert angol vagy francia neveket is magyarosan kimondani, amikor teljesen máshogy írják.
2023. máj. 22. 08:46
 10/16 Alex Fly ***** válasza:
Elvárható lenne, hogy nem a sokadik, hanem már a legelső alkalommal is tisztában legyen vele.
2023. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!